Shiro Amano: Kingdom Hearts Manga Serisi Tamamlandı

Kingdom Hearts Manga

Çizim sanatçısı Shiro Amano, Twitter hesabından Kingdom Hearts manga serisini tamamladığını duyurdu. Amano, Twitter hesabına, “Biraz üzücü fakat Kingdom Hearts manga serisini tamamladım. Muhtemelen, artık bununla ilişkili başka bir tweet atmayacağım.” diye yazdı.

Kingdom Hearts Manga
Kingdom Hearts Manga

Amano, Kingdom Hearts II mangasını serileştirmeyi Mayıs ayında tamamlamıştı.

Square Enix ve Tetsuya Nomura’nın aksiyon RPG oyunu Kingdom Hearts II’yi,2006 yılında Shonen Gangan’da yayınladı. Daha sonra Kingdom Hearts II’yi bırakarak Kingdom Hearts: 358/2 Days’in çalışmalarına geçti,2012 yılında Kingdom Hearts: 358/2 Days’i tamamlayıp diğerine kaldığı yerden devam etti. Square Enix, Kingdom Hearts II’nin 10. Ve final cildini 22 Ağustos’ta yayınladı.

Amano, Square Enix‘in Kingdom Hearts, Kingdom Hearts: Chain of Memories, Kingdom Hearts II, ve Kingdom Hearts: 358/2 Days oyunlarını mangaya uyarladı. Kuzey Amerikalı yayıncı Tokyopop, 2011 yılında Kuzey Amerika’daki yayınlarına son vermeden önce, Kingdom Hearts’ın 4 cildini, Kingdom Hearts: Chain of Memories’in ciltlerini ve Kingdom Hearts II’nin 2 cildini yayınladı.