Okusama ga Seitokaichou!’nun İkinci Sezonu Duyuruldu

Yumi Nakata’nın erotik komedi mangası Okusama ga Seitokaichou!’nun ikinci sezonu Ichijinsha’nın Monthly Comic Rex dergisinde yer alan bilgiyle öğrenildi. Animenin ikinci sezonu için bir reklam filmi de yayınlandı.

Animenin konusu İzumi Hayato’nun ve Wakana Ui’nin bir anda kendilerini evli bulmalarını konu alıyor. İzumi Hayato, okuduğu lisenin Öğrenci Birliği Başkanlığına aday olmuştur. Rakibesi Wakana Ui, “aşkı özgürleştirmeyi” vaat ettiği sansasyonel bir konuşma ile seçimi kazanır. Konuşma esnasında bir torba prezervatifi sahneden salona savurması da şüphesiz, bu sonuçta etkili olmuştur. Ama Hayato için sürprizler daha yeni başlamaktadır.

Öğrenci Birliğinin ilk toplantısının akşamında Ui, eşyalarını toplamış hâlde, başında duvak, Hayato’nun evinin kapısında biter. Meğer onlar 3 yaşındayken ebeveynleri -alkolün de yardımıyla- onları evlendirmeye karar vermişler, Ui de bundan yeni haberdar olmuş ve bunu sevinçle karşılamıştır. Hayato ise şoktan başka bir şey hissetmemektedir.

Animenin ilk sezonu temmuz ayında yayınlanmaya başlamış ve eylül ayında 12. bölümüyle finalini vermişti. 2016 yılında yeni gelecek devam sezonları arasında Okusama ga Seitokaichou! da yerini aldı. Bakalım ikinci sezonda kahramanlarımızı neler bekliyor?

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.