Hayal Gücü ve Çizgileri İle Kazananlar: En Zengin 10 Mangaka

Bizler için efsane hikayeler yazan ve çizen manga sanatçıları yani mangakalar ne kadar kazanıyormuş gelin hep birlikte öğrenelim. İşte en zengin 10 mangaka listesi.

10. George Morikawa

Hajime no Ippo 20 yılı aşkın süredir yayınlanmaya devam eden ve George Morikawa tarafından çizilen bir spor mangasıdır. Morikawa’nın servetinin 1 ila 3 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

9. Keisuke Itagaki

Baki the Grappler serisi sayesinde servete kavuşan Keisuke Itagaki’nın 1 ila 5 milyon dolar arasında servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

8. Yōichi Takahashi

Çocukluğumuzun efsane serilerinden birisi olan Captain Tsubasa‘nın mangakasadır. Takahashi’nin 2 ila 6 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

7. Hirohiko Araki

Alışılmışısın dışında bir tarza sahip olan JoJo’s Bizarre Adventure serisinin mangakasıdır. Araki’nin 7 ila 14 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

6. Masashi Kishimoto

Herkesin kalbinde farklı bir yere sahip olan Naruto serisinin mangakasıdır. Naruto serisi 250 milyon kopyadan fazla satmasına rağmen Kishimoto’nun servetinin 20 ila 30 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

5. Yoshihiro Togashi

Shounen deyince herkesin aklına gelen serilerden birisi olan Hunter x Hunter serisinin mangakasıdır. Togashi’nin 25 ila 30 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

4. Hajime Isayama

Popülaritesi her geçen gün artan Attack on Titan serisinin mangakasıdır. 100 milyon kopyadan fazla satış rakamı ile Isayama’nın 45 ila 50 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

3. Gosho Aoyama

Bir klasik haline gelen Detective Conan serisinin mangakasıdır. 230 Milyon kopyadan fazla satış rakamı ile Aoyama’nın 50 ila 55 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

2. Akira Toriyama

Shounen türünün önderlerinden birisi olan Dragon Ball serisinin mangakasıdır. Toriyama sadece manga yazıp çizmek ile uğraşmıyor, Dragon Quest isimli popüler bir video oyununun karakter tasarımlarını da yapıyor. 300 Milyon kopyadan fazla satış rakamı ile Toriyama’nın 50 ila 55 milyon dolar arasında bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

1. Eiichiro Oda

Dünyanın en çok satan mangası olan One Piece serisinin mangakasıdır. 20 yılı aşkın süredir düzenli olarak yeni bölüm yazan, yarattığı evren ve karakterler ile hayranlarının gözünde yaşayan efsane olarak görülen Oda’nın, +500 milyon kopyadan fazla satış rakamı ile birlikte +210 milyon dolar servete sahip olduğu düşünülüyor. Böyle bir seriyi bizlere kazandırdığı için kendisine çok teşekkür ediyor ve sağlıklı ömürler diliyoruz 🙂

Listemiz bu kadardı, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Sizin en sevdiğiniz seri ve mangaka kim yorumlarda belirtebilirsiniz. Buraya tıklayarak En Sevilen 10 Anime Karakteri listeme gidebilirsiniz. Grand Line’da görüşmek üzere, hoşça kalın^^

Duvarı nem, insanı Chika Fujiwara ile evlilik yıkar.