Lionsgate NARUTO Filmini Hazırlıyor

Lionsgate Naruto filmini hazırlıyor. Lionsgate‘in tüm yapım haklarına sahip olduğu Naruto’nun aksiyon film uyarlaması şu anda yapım aşamasında. Michael Gracey’in yöneteceği filmin yapımcısı ise Avi Arad. Bu duyurudan sonra Dreamworks’ün Ghost in Shell’i de dahil çeşitli Japon anime ve mangalarının film uyarlamaları için Hollywood’la anlaşmalar yapılıyor.

Naruto, Masashi Kishimoto tarafından yapılan orijinal bir manga serisi. 1999’da Shueisha’s Weekly Shonen Jump’da başlayan Naruto 2014’te bitti. Piyasaya ilk çıktığından bu yana sadece Japonya’da 130 milyon kopya sattı.

lionsgate naruto filmi

Naruto’nun kısa bir özeti:

‘Naruto  Konohagakure’de yaşayan hiperaktif ve inatçı bir ninjadır. Doğumu sırasında Kyuubi denilen dokuz kuyruklu tilki iblis Kyuubi saldırarak her yeri yok etmeye çalıştı. Köyün lideri 4.Hokage Kyuubi’nin yarattığı kargaşayı durdurabilmek için kendi hayatını feda etti ve bu korkunç canavarı yeni doğan Naruto’nun içine mühürledi.

Naruto’nun içindeki Kyuubi yüzünden insanlar ondan uzak durdu, Naruto da köydeki yerini bulmak için çok mücadele etti. Konahagakure’nin Hokage’si olabilmek için çok uğraştı ve bu yolda birçok dost ve düşman tanıdı.’