Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! İlk Tanıtım Videosu

Natsume Akatsuki’nin light novel serisi Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!, Tv animesinin ekibi ve müzik sanatçıları açıklandı. Ayrıca yine resmi sitede tanıtım videosu da yayınlanmaya başladı.

Ekip, Haziran’da çıkan drama CD’sindeki ekipten biraz farklı.

Açılış şarkısı Fantastic Dreamer’ı Machico seslendirecek. Amamiya, Takahashi ve Kayano ise kapanış şarkısı olan “Chiisana Bōkensha” (Small Adventurer)’yı icra edecekler. Her iki şarkıyı da içeren CD’ler 27 Ocak’ta satışa çıkacak.

Hikaye:

Bu popüler alternatif dünya komedisinin hikayesi; Kazuma Satō adında manga, anime ve oyunların fanatik bir hayranı etrafında dönüyor. Bir trafik kazası sonucu tam bir hayal kırıklığı olan kısa hayatı sona erecekken bir anda uyanır ve kendini tanrıça olarak tanımlayan çok güzel bir kız görür. Bu kız ona; “Merhaba, sana iyi haberlerim var. Alternatif bir dünyaya gitmek ister misin? Yanında sadece tek bir şey getirebilirsin” der.  Kazuma’nın da tanrıçayı, o halde seni götürmek istiyorum diye cevaplandırıp teklifi kabul etmesiyle birlikte alternatif bir dünyaya giderler ve burada şeytan kralı yenmeye çalışacağı büyük macerası başlar. Fakat ilk iş olarak, yiyecek, giyecek ve barınak bulmak için çok çalışması gerekir. Kazuma barış içinde yaşamak isterken, tanrıça onun önüne sorun üstüne sorun getirir ve en sonunda da şeytan kralın ordusu gözünü Kazuma’ya diker.

cast1
cast2
cast3

Akatsuki, çizimlerini Kurone Mishima’nın yaptığı bu light novel serisini 2013 yılında piyasaya sürdü ve Kadokawa da Ağustos ayında 7. cildi yayınladı.

Serinin ilk gösterimi Ocak ayında gerçekleşecek.