Kız Öğrenci Death Note Nedeniyle Okuldan Uzaklaştırıldı

Hebron’daki Lakewood ortaokulunda bir kız öğrenci, öğretmeninin diğer öğrencilerin isminin yazılı olduğu bir “ölüm listesi” defteri (Death Note) bulması üzerine 3 gün okuldan uzaklaştırıldı.

Okul, Licking County Sheriff’i Chris Slayman’a bir rapor gönderdi ve şerif de, bu liste paniğe neden olduğu için konuyu dedektife yönlendirdi.

Okul durum hakkında, öğrencinin  “Fandom Day” kapsamında bağış toplamak için Death Note animesi karakteri gibi giyindiğini ve bunun bir parçası olarak listeyi hazırladığını söyledi.

death note

Okulun araştırma bölümüyle anime ve manganın araştırmacıları, öğrencinin okuldaki herhangi birine zarar verici bir şey yaptığına ya da gelecekte listedeki isimlere böyle bir şey yapmayı planladığına dair hiç bir şey bulamadıklarını açıkladılar. Kitabın sahibine karşı hiç bir suçlamanın yapılmadığını da söylediler.

 

Öğrenci, kitabı yanlış yere koyduğunu ve birisi bulursa başının belaya gireceğine dair endişe duyduğunu açıkladı. Diğer öğrenciler de kendilerinin de benzer kitaplara sahip olduklarını fakat okula getirmediklerini ya da üzerine isim yazmadıklarını söylediler.

Death Note’un mangasında,anime uyarlamalarında ve live-action uyarlamalarında, bir genç üzerine ismini yazdığı kişinin ölümüne sebep olan bir not defteri buluyordu.

Kaynak: Rocketnews24