‘Haven’t You Heard? I’m Sakamoto’ Anime’si Geliyor!

King Records,  Nami Sano’nun Haven’t You Heard? I’m Sakamoto (Sakamoto desu ga?) mangasının Tv animesi için bir reklam videosu yayınlamaya başladı. Animenin web sitesi de kast bilgileri ve bir görselle güncellendi. Anime TBS kanalında 8 Nisan’da gösterilmeye başlanacak.

sakamoto

Sakamoto’yu Hikaru Midorikawa (Slam Dunk’ta Rukawa, Mobile Suit Gundam Wing’te Heero, Fushigi Yugi’de Tamahome) seslendirecek.

Studio DEEN’in yapımcılığını üstleneceği animeyi Shinji Takamatsu (Gintama, Cute High Earth Defense Club LOVE!, School Rumble) yönetecek. Karakter tasarımlarını Atsuko Nakajima (You’re Under Arrest, Ranma ½, Hakuōki)’nun yapacağı animenin müziklerini deYasuhiko Fukuda (Kocchi Muite Miko, Doamaiger D, Kurayami Santa) yapacak. Animenin sanat yönetmenliğini de Masatoshi Muto (Tokyo Ghoul, Riddle Story of Devil) üstlenecek.

Animenin açılış şarkısı “Coolest”’ı Rock band Customi-Z seslendirecek, kapanış şarkısı  “Nakushita Hibi ni Sayonara” (Goodbye to Lost Days)’yı ise SuneoHair seslendirecek.

I'm Sakamoto

Haven’t You Heard? I’m Sakamoto‘nun hikayesinde karizmatik lise öğrencisi Sakamoto’nun günlük yaşamı anlatılıyor. Sakamoto yeni okuluna nakil olmasıyla birlikte sadece kendi sınıfının değil okuldaki tüm öğrencilerin dikkatini çeker. Kıskanç sınıf arkadaşlarının onu kızdırma çabaları tekrar tekrar geri teper ve onun daha karizmatik görünmesine sebep olur.

Manga, Da Vinci dergisinin en iyi erkek odaklı çizgi roman kitap kategorisinde ödül aldı. Manga ayrıca 2013 yılında Comic Natalie Grand Ödülü’ne layık görüldü.