DRAGON BALL SUPER’e Sert Tepki Serinin Mangakasından Geldi

Uzun bir aradan sonra Dragon Ball Super animesi duyurulduğunda, serinin birçok hayranı bu habere sevinmiş, hoplaya zıplaya animeyi beklemişti. Fakat anime çıktıktan kısa bir süre sonra, birçok seyirci animeden memnun kalmamıştı. Dragon Ball ve Dragon Ball Z kadar kendinden söz ettiremeyen bir anime yapımı ortaya çıkmıştı. Peki neden izleyiciler Dragon Ball Super’den bu kadar şikayet etti? Tabii ki animasyonlardan. Animasyonlar o kadar düşük, o kadar kötüydü ki serinin mangakası Akira Toriyama bile bu durumdan şikayet etti.

Efsanevi mangaka Akira Toriyama hayal kırıklığını şu an hâlâ satışta olan, Dragon Ball’un 30. Yıldönümü Özel Tarih Kitabında belirtti. Bakın efsane mangaka bakın Dragon Ball Super animesine karşı olan sinirini kitapta nasıl belirtmiş.

“Dragon Ball’un live-action filmine sinirlenmiştim, bütün bir senaryo tekrar yazılmıştı. Şimdi de yeni TV animesinin kalitesi hakkında söyleniyorum.”

Birçok tanıdık mangaka, serilerini Dragon Ball’u ilham alarak yazdığını söylemişti. Her açıdan efsane olan mangayı böyle bir duruma düşürmek hiç hoş olmadı Toei, ayıp… Akira Toriyama da bir şeyler dediyse, artık bir şeyleri düzeltme vaktidir Toei’ciğim.”

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.