IRON MAN Anime Uyarlaması Geliyor! Hem de Death Note Senaristinden

Iron Man Anime

Kanada Kategori B özel aile kanalı CHRGD, yaşı biraz daha büyük izleyicilere hitap ederek, 2010 Marvel/Madhouse ortak yapımı Iron Man anime uyarlamasını 7 Mayıs’ta yayınlamaya başlayacak.

Beğenilen çizgi roman yazarı Warren Ellis animenin taslağını hazırlarken, Death Note‘un senaryosunu yazan Toshiki Inoue animenin uyarlamasını yaptı. Redline’dan Takeshi Koike, Uzo Sato (Kaiji) ile birlikte anime serisini yönetecek.

Seri Özeti:

“Milyarder ve mühendislik dahisi Tony Stark, kendi reaktör teknolojisini temel alan çevre kirliliğini önleyici bir reaktör inşa etmek üzere Japonya’ya gider. Düzenlediği basın toplantısında Stark, Iron Man olarak artık emekli olduğunu açıklar ve başkalarının kullanımı için yaptığı yeni model bir Iron Man kostümünü tanıtır.Stark yeni Iron Man kostümüyle bir test uçuşu yaparken gizemli robotik bir silah ortaya çıkar ve Iron Man’e saldırmaya başlar. Bu, “Zodiac” adı verilen yüksek teknoloji ürünü silahlasaldırılarının sadece başlangıcıdır ve Tony Stark onları yenmek için kostümünün içinde kalmak zorundadır.”

Iron Man Kimdir?

Iron Man yani ülkemizde Demir Adam adı ile bilinen Tony Stark, 1963 yılının Mart ayında Stan Lee tarafından kurgulanmıştır. Tony Stark, üstün zekası ile dikkatleri üzerine çeken bir genç olarak 15 yaşındayken Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bünyesinde çalışmalarına başlamıştır. Bu üniversitede çift master yaparak mezun olması ile birlikte 21 yaşında aile şirketinin yöneticisi pozisyonunda işe başlar.

Afganistan’da bir silah tanıtmak üzere bulunurken Wong-Chu tarafından pusuya düşürülen Tony Stark, bir şarapnel parçası ile göğsünden ağır yaralanır. Bu şarapnel parçası kalbine oldukça yakın bir bölgeye yerleştiği için çıkarılması pek mümkün görünmez. Yanında bulunan bilim adamı Ho Yinsen, Tony’nin yaşayabilmesi maksadı ile göğsüne mıknatıs yerleştirir. Silah üretimi maksadı ile yanlarında bulunan ekipmanlarla Tony Stark’ı Iron Man yapan zırh Tony ve Ho Yinsen tarafından üretilmiştir. Bu zırh ikisinin de Afganistan’dan kurtulmasını sağlamıştır. Iron Man insanlar tarafından Tony’nin yakın koruması olarak bilinmektedir. Devamı için sitemizdeki yazıya göz atabilirsiniz.

Iron Man anime uyarlaması hakkında neler düşünüyorsunuz?