12 Yıl Sonra DEATH NOTE Mangası İçin 87 Sayfalık Yeni Bölüm Geliyor

Death Note Mangası yeni bölüm

Geçen yılın Mayıs ayında Death Note isimli popüler manganın da çizeri olan Takeshi Obata -NEVER COMPLETE (Asla Tamamlanmaz)- sergisi sırasında yeni Death Note mangası sayısının ön izlemesini yapmıştı. Ve artık lansman zamanı geldi.  Tsugumi Ohba’nın yazarlığını yaptığı 87 sayfalık yepyeni Death Note bölümü yakında geliyor. Bu bölüm Jump SQ. dergisinin bir sonraki sayısında resmen hazır olacak.

Bu sayıyı Japonya’da 4 Şubat’da temin edebilmek mümkün olacak. Bölümde neler olacağını merak edenleriniz vardır? Bu yüzden gelen bilgiyi hemen aktaralım. Ölüm Meleği Ryuk’un Ölüm Defterinin bir kez daha Dünyaya düşmesi ve sonrasındaki olayları konu alacağı söyleniyor. Ayrıca bu bölümde renklendirilmiş bir orta sayfa da yer alacağı belirtilenler arasında.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle animesi ile ilgi çekmiş olan Death Note mangası Akılçelen kitaplar tarafından Türkçe olarak basılmış ve dağıtılmaktadır.  

Death Note Mangası:

Ölüm melekleri (Japoncada Shinigami)’nden olan Ryuk’un canı, rutin yaşantısı sebebiyle fena halde sıkılmıştır. Dünya üzerindeki varlığının yegane sebebi vakti dolan ölümlülerin adını “Ölüm Defteri”ne yazmaktan ibarettir. Diğer ölüm melekleri ile kumar oynamaktan sıkıldığı için neler olacağını görmek için defterini gökyüzünden dünyaya bırakır.

Defteri yakışıklı, soğukkanlı ve son derece zeki lise öğrencisi  Yagami Light bulur. Defteri açıp bunun shinigamilerden birine ait bir “Ölüm Defteri” olduğunu öğrendiğinde şüpheci Light buna inanmaz ve hatta defteri bulduğu yerde bırakmayı düşünür. Ama yine de içinden gelen sese karşı koyamayan Light, defteri de beraberinde evine götürür.

Defterin özelliğinin gerçek olup olmadığını test etmek amacıyla televizyonda gördüğü bir katilin adını deftere yazar. Katilin kısa süre içerisinde hayatını kaybettiğini öğrenince elinde tuttuğu defterin gücünün farkına varır. Defterin asıl sahibi Ryuk, bu gencin defteri kullanış biçimini oldukça eğlenceli bulur ve olacakları görmek için onun peşine takılır.

Light, tüm suçlular ve kötülerden arınmış, kendisinin de adalet tanrısı olduğu bir ütopya yaratmak için deftere düzenli olarak suçluların adlarını yazmaya başlar.

Sabıkalıların şüpheli ölümleri neticesinde dünyanın önde gelen ülkeleri bu durumu araştırması ve katili bulması için dünyanın en iyi dedektifi “L”i göreve çağırırlar. Cinayetlerini “Kira” takma adıyla sürdüren Light Yagami, peşine takılan bu akıl küpü, şeker ve tatlı düşkünü dedektiften kurtulmak istese de defterin kuralları gereği, gerçek adını deftere yazmadan onu öldüremez.

Siz de Death Note sevenlerden misiniz? O halde yeni sayıyı merakla beklemeye devam.