BARTENDER Mangası Anime Oluyor

Yayıncı Shueisha, Cuma günü Joh Araki ve Kenji Nagatomo‘nun yazdığı Bartender mangasının animeye uyarlanacağını duyurdu. Yayıncı Shueisha, yeni gelecek anime ile ilgili bir görsel paylaşmayı ihmal etmedi. Animenin ne zaman yayınlanacağıyla ile ilgiliyse herhangi bir bilgi verilmedi.

Bartender Mangası
Bartender Animesinin İlk Yayınlanan Çizimi

Bartender Mangasının Yayın Süreci

Araki ve Nagatomo, Bartender mangasını Aralık 2004’ten Eylül 2011’e kadar Super Jump dergisinde serileştirdi. Manga, Kasım 2011’de Grand Jump dergisine geçti ve bir sonraki ay sona erdi. Yayıncı Shueisha, 21. ve son cildi şubat 2012’de yayınladı.

Bartender A Tokyo isimli, Osamu Kajisa tarafından çizilen bir yan manga Ocak 2012’den Ekim 2013’e kadar aynı dergide serileştirildi. Manganın altıncı ve son cildi Aralık 2013’te yayınlandı.

Manganın Palm Studio tarafından 2006 sonbaharında 11 bölümlük bir anime serisine de dönüştürüldüğünü belirtelim. Yeni gelecek Anime serisi de bir önceki anime uyarlaması gibi Bartender mangasının hikayesini işleyecek.

Ayrıca Bartender’ın mangası Ocak 2011’de yayınlanan bir Live Action dizisine ilham verdi.

Bartender Mangasının 2006 Yılında Yayınlanan Anime Serisinden Bir Sahne

Bartender Mangasının Hikayesi

Ginza semtinin arka sokaklarında saklı olan Eden Hall, herkesin tattığı en inanılmaz kokteylleri yaptığı söylenen dahi barmen Ryuu Sasakura tarafından işletilen yalnız bir bardır.

Eden Hall barının özelliklerinden biri de barı herkesin bulamamasıdır; daha ziyade Eden Hall barı istediği insanları bulur. Her biri farklı geçmişlere, farklı acılara ve farklı dertlere sahip müşteriler bu bara tek tek gelirler. Ana karakterimiz Ryuu her zaman perişan ruhları avutmak ve yönetmek için ideal kokteylleri nasıl yapacağını çok iyi bilir.

Manganın hikayesi ilginizi çekti mi? Sizce yeni anime uyarlaması nasıl olacak? Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.