Ao No Exorcist’in Yeni Sezonu Duyuruldu!

Ao No Exorcist’in Yeni Sezonu için geri sayım başladı!

Jump SQ’ın yeni sayısında yayınlanan habere göre Ao No Exorcist’e 2017 için yeni bir devam animesi duyuruldu. Yeni sezon manganın ‘Impure King’ adlı bölümünü animeye adapte edecek.

Aslında bir süredir yapımın resmi internet sitesinde devam etmekte olan bir sayaç bulunuyordu ancak bitme tarihi 4 Temmuz gelmeden haber sızdırılmış oldu. Ayrıca yapımın yönetmen dışında aynı yapım ekibinin elinde devam edeceği de gelen bilgiler arasında.

Yeni yönetmenimiz Kouchi Hatsumi(Deadman Wonderland) olacak.

2011’de çıkan ana seri ve 2012’de çıkan filminden uzun süre sonra gelecek yeni sezonu merakla bekliyoruz.

Ao no Exorcist’in konusu:
Dünya zıt iki boyuttan oluşmakta. Bunlardan bir tanesi insanların yaşamakta olduğu Assiah, diğeri ise iblislerin hüküm sürmekte olduğu Gehenna. İki boyut arasında geçiş yoktu. Buna rağmen iblisler insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah’a ulaşabiliyordu. İblislerin tanrısı olan şeytan ise bu ayrıcalıktan yoksundu. Çünkü kendisini barındıracak kadar güçlü bir insan bulamadığından Gehenna’da kalmak zorundaydı. Şeytan, bu durumdan kurtulmak için bir insan kadından Okumura Rin isimli bir çocuk sahibi oldu. Rin’in iki seçeneği vardı. Ya babasına yardım edecekti ya da bir ruh kovucuya dönüşecekti.

Türk-Alman Üniversitesi'de Kültür ve İletişim okuyorum