Anime vs. Gerçek Hayat! “Flying Witch”

Flying Witch bitti ve animenin fotoğraflarını karşılaştırma zamanı geldi.

Chihiro Ishizuka’nın yazdığı ve hala devam eden aynı isimli mangadan uyarlanan anime Flying Witch,  J.C. Staff animasyon stüdyosunda hazırlandı ve favoriler arasındaki yerini aldı.

Açıkçası animenin en iyi görselleri ve sahnelerine sahip olan 2 ile 4 arasındaki bölümler, bu bölümlerde Hirosaki’nin tanınmış yerlerine ve gezinti bölgelerine odaklanılmıştı. Fotoraflarını inceleyeceğimiz 5 ile 7. bölümler arasında ise; çekici küçük evlere, ve Hirosaki’nin biraz doğusunda yer alan Shimoyuguchi’nin kenar mahallelerinin sokaklarına odaklanılcak. Animenin büyük bölümü huzurlu ve pastoral bir kırsalda geçiyor. Flying Witch’in 3. bölümü Chito ve Chinatsu bölgelerinde geçiyor ve gerçek hayattan kesitlerle bölümü mükemmel yapıyor.

flying witch 1

flying witch 2

  1. bölümde Chito ve Chinatsu’dan rastgele evler ve sokaklar var.
  2. bölümde market olarak görülen yer aslında Japonya’nın,  7-Eleven’dan sonraki en büyük market zinciri olan Lawson marketi. Chinatsu ve Makoto aslında Apple Road üzerinde yürüyorlar.

Orada saklı bir zaman kapsülü olması hoş olurdu. Kei ve arkadaşları ağaçların arasında yürüyorlar.

fw3 fw4 fw5 fw6 fw7

Hemen hemen herkesin aklına gelen bir sorudur, animedeki gizli kafe gerçekten var mı? Gizli ya da büyüyle saklanmış değil ama evet,var. Japon tarzında 1919’da inşa edilen Fujita Memorial Garden’ın bir parçası. fw8