Anime Mağazalarının Yeni Yıl İçin Şanslı Paketleri 60 Ürün 8,35 $

Yeni yıl ile birlikte birçok Anime ürünü satan Japon mağazası, içinde ne olduğu belli olmayan “şanslı çanta”lar satıyor. İçinde ne olduğu bilinmeyen bir şeyi satın almak biraz tuhaf olabilir ama her ne kadar dile getirilmese de tüm çantaya ödenen para genellikle içinden çıkanların tek tek fiyatlarından daha ucuzdur. Bu yüzden pazarlık avcıları, sevdikleri mağazanın şanslı çantalarını her yıl almak isterler.

Anime Mağazaları

Bu şanslı çantalar genellikle oldukça pahalı oluyor ama Japonya’nın önde gelen anime mağazalarından Animate cep dostu bir paket hazırlayarak bunu, 1000 yen yani 8.35$’dan satışa sunmuş. rocketnews24 sitesi için bu makaleyi hazırlayanlar kendileri için de bir tane paket almak amacıyla Tokyo yakınlarındaki Ikebukuro’ya gitmeye karar vermişler fakat Animate’nin paketlerine yoğun istek olacağını duyunca henüz mağaza açılmadan orada olmuşlar.Yaklaşık 100 kişilik bir grup orada zaten beklemekteymiş ve 2 saate kalmadan bu sayı 200’ü aşmış. Yine de bir paket alabilmeyi başarmışlar.

Animate göz önüne alındığında küçük bir çanta beklerlerken karşılarına şaşırtıcı derecede muazzam bir çanta çıkmış. Oldukça da ağır olan bu çanta, ödedikleri paradan daha fazla değeri olan parçalarla doluymuş. Paketi açtıklarında 60 adet parçayla karşılaşmışlar.

Sonuçta kısa bir fiyat hesaplamasıyla 1000 yene aldıkları paketten, paketteki parçalar  ayrı ayrı hesaplandığında toplamda 48 bin yen tutan eşyalar çıkmış.