ACTIVE RAID: Kidō Kyōshūshitsu Dai-Hachi Gakari Anime Oluyor

Shueisha’s Weekly Shonen Jump dergisinin derlenmiş 5. ve 6. 2016 konularında, orjinal TV animesi Active Raid: Kidō Kyōshūshitsu Dai-Hachi Gakari (Active Raid: Special Public Security Fifth Division Third Mobile Assault Eighth Unit)’nin, Shonen Jump+ uygulaması için dijital manga uyarlaması yapılacağı duyuruldu. Kōhei Ueda’nın mangası 7 Ocak’ta, animenin ilk bölümüyle aynı tarihte yayınlanacak.

Active Raid


2 sezona ayrılmış olan animenin ilk sezonu Ocak-Mart ayları arasında, 2. sezonu ise Temmuz-Eylül ayları arasında yayınlanacak.

Active Raid karakterleri ve onları seslendirenler

Nobunaga Shimazaki – Takeru Kuroki
Takahiro Sakurai – Sōichirō Sena

Ari Ozawa -Asami Kazari

Shizuka Ishigami – Haruka Hoshimiya,

Masayo Kurata – Rin Yamabuki

Taishi Murata – Tomoki Hachijō

Yuka Aisaka – Hinata Yamabuki,

Natsuki Hanae – Mythos,

Active Raid Hikayesi:

Animenin hikayesi, Tokyo’nun suç bataklığına sürüklenen bir bölümünde geçiyor. Halk arasında popüler olarak “The Eighth” yani Sekizinci olarak bilinen Özel Asayiş Bölümü Üçüncü Mobil Hücum Sekizinci Birimi, “Willware” adında güçlendirilmiş bir dış iskelet zırhı giyerek suça karşı koymaktadır. Müfettiş asistanı Asami Kazari, birimin durumunu değerlendirip üstlerine raporlamak üzere “The Eighth”’e atanır. Fakat bu genç asistanın asıl amacı, dikkatsiz, düzensiz ve adalet duygusu gelişmemiş grubu rehabilite etmektir.
Animenin açılış şarkısı “Golden Life“’ı AKINO ve bless4, kapanış şarkısı “Tōmei na Yozora” (Clear Night Sky)’yı ise Yuka Aisaka icra edecekler.