2017’de Gelecek Netflix Death Note Filminin Oyuncuları Netleşti

Netflix yeni canlı aksiyon filmi Death Note’u 2017’de sunacağını cuma günü duyurmuştu. Filmde oynayacak oyuncular ile rolleri de geçenlerde açıklandı.

İşte Death Note oyuncuları ve rolleri:

Nat Wolff (The Fault in Our Stars, Paper Towns) – Light Turner
Keith Stanfield (Short Term 12, Straight Outta Compton) – L
Margaret Qualley (The Leftovers) – Mia Sutton
Paul Nakauchi (Star Wars: The Clone Wars) – Watari

Shea Whigham (Boardwalk Empire) – James Turner

Filmi yönetecek isim ise  (The Guest ve You’re Next filmlerinden tanıyacağımız Adam Wingard olacak.
Vertigo Entertainment’den Roy Lee (Dark Water, The Lake House, Shutter), Lin Pictures’ Dan Lin (This Side of the Truth, Sherlock Holmes, The Lego Movie), Viz Productions’ Jason Hoffs (Edge of Tomorrow) ve oyuncu Masi Oka (Heroes, Hawaii Five-0) yapımcılar arasında. Doug Davison (Dark Water, The Grudge, The Lake House) ve  Brian Witten (Dark City, American History X, Final Destination) ise yönetici prodüktörler.

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın 2003-2006 yılları arasında yarattığı doğaüstü manga serisi genç Light Yagami’nin okulunun bahçesinde üzerine adı yazılan kişilerin öldüğü bir defter bulması ve bunu suçlulara karşı kullanmaya başlaması üzerine gelişen olayları anlatır. Kedi-fare oyununa dönen hikayede dahi bir dedektif olan L ile Light arasındaki savaşı görürüz.

2006 yılında TV animesi olarak çekilen Death Note’un 2006’da Japon live-action, Death Note: The Last Name ve 2008’de de L change the WorLd isimli filmleri bulunmaktadır.