Bayramda Oynayabileceğiniz 10 Oyun

Oyuncu okurlarımız bir kez daha merhaba. Bu hafta sizler için uzun bayramda oynamanız için bir kaç oyun tavsiyesi vermek istedim. Elden geldiğince farklı türlerde eserleri yazıma dahil etmeye çalıştım, umarım beğenirsiniz.

İyi oyunlar, İyi bayramlar!

10) Assassin’s Creed Valhalla

Güzel grafikleri, biraz yara alsa da oyun dünyasında yerini koruyan serilerden biri olan Asassins creed, Valhala oldukça bayramlık bir oyun. 3. Tarz kişi açısından oynadığımız oyunda, yağmadan yağmaya koşacak, rpg usülü gelişecek ve mitolojik şekilde düşmanların canına okuyacağız.

Benim için ağacın rengi fark etmez. Biz babadan oduncuyuz.

Bayramda hızlı oynanışı, ortalamadan biraz daha iyi senaryosu ile, yorgun bayram ziyaretleri sonrası tam oynamalık. Detaylı inceleme için çekinmeden tıklayabilirsiniz; https://fanzade.com/gamerhead/assassins-creed-valhalla-incelemesi-bir-viking-ve-bir-kuzgunun-hikayesi/

9) Sims Serisi

“Vurdulu kırdılı oyunlarla işim olmaz.” diyen, onun dışında “bir aile de ben kurayım, ev, araba alayım, benim bayramım da böyle geçsin.” düşüncesinde olanları buraya alıyoruz. İlginç bir fantazi olarak akrabalarınızın isimlerini kuracağınız aileye verebilir, değişik karelere tanık olabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla oyunda kurban kesme olmadığını, tam olarak da bayramı kutlayamayacağınızı da hatırlatırım.

8) Warflame

Yıllardır yerini koruyan, güncellemeleri ve oyuncu sayısı ile dikkat çeken Warflame, listemizin sekizinci numarası. Aşırı sistem gereksinimi istememesi, düzgün çalışan server’ları ve halen çıkmakta olan güncellemeleriyle bayramda online, aksiyonlu oyun seçeneğinde oldukça iddialı. Herhangi bir ücret ödenmemesi durumu da tam bir bayram şekeri.

Askerlik fotoğrafı gibi maşallah…

7) Genshin ımpact

“Online ve anime grafikli olsaydı, tadından yenmezdi!” diyen arkadaşlar, yaşadınız! Yine ücretsiz ve çok çok az sistem isteyen Genshin Impact cıvıl cıvıl grafikleri, tatlı oynanışı ile kısa zamanda gönülleri çaldı.

Bolca oynadığımız oyunda, gelişim, macera ne isterseniz var.

Oyunun başında sabahlayıp sonrasında akraba ziyaretine geç kalırsanız, sorumluluk kabul etmiyoruz:)

6) Sea of Thieves

Bu oyun olmadan, liste tamamlanamazdı. Sadece bizim listemize değil, bir çok konuda, sıralamaların üst kısımlarında bulunan oyun, Sea of Thieves. Peki neden? Valla ben Ceren kadar güzel açıklayamam nedenlerini. Oyunu merak edenler şuraya bir tıklayabilirler; https://fanzade.com/gamerhead/oyun-inceleme/sea-of-thieves-bu-yaz-hangi-adaya-tatile-gitsek-oyun-incelemesi/

Sea of Thieves, içinde seviye atlama sistemi bulunmayan, hoş grafikleriyle birer korsan olduğumuz, hızlı bir oynanışa sahip online oyunumuz.

Ücretli olsa da özellikle kendine has bir oynanışı var. Yeni gelen Jack Sparrow’lu güncellemesi ile, sıcak bayram günlerinde, bayramda denize girmiş gibi hissettirme ihtimali var.

5) Wasteland 2

Yıllara meydan okuyan ve listemizin tartışmasız en eski üyesi. Tam anlamıyla “old school” diyebileceğimiz, eğer grafikleri çok kafaya takmıyor ve senaryoya, görevlere daha çok önem veriyorsanız, doğru bir tercih olacaktır. Fallout tadında bir evrende geçen, dikkatli oynanması gereken bir rpg. Sıcakta yandığımız bu bayram günlerinde, bizi su içmeye yönelttiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. (Sussuz kalan karakterlerimiz hasar alıyorlar.)

Oyun detayları için link;https://fanzade.com/gamerhead/wasteland-2-sagim-solum-rasrasyon-iken-hayatta-kalma-calismalari/

4) NBA 2 K

Listemizin üst sıralarından birinde de bitip tükenmek bilmeyen NBA 2 K serisi yer alıyor. Açıkçası benim çok alakamın olmadığı seri. Bayram ve sıcaklarda spor yapamayan arkadaşlarımızı mutlu edebilir.

Yıllardır sürdüğüne göre bir bildikleri vardır değil mi?

“Hayır bildikleri yok.” derseniz, tıklayın sizinle aynı düşünen bir arkadaşımız var;

https://fanzade.com/gamerhead/nba-2k-daha-ne-kadar-rakipsiz-kalacak/

3) Undertale

Listemizin yine kendine oyunlarından biri. Piksel piksel grafikleri var.

Özgün oynanışı ile, bayram yemeğinden sonra iyi gider yani valla çay gibi. Sıradışı karakterlerle gerek dövüşerek gerek onlara sarılarak olayları ilerleteceğiz.

Oyunun bağlayıcılığı nedeni ile, çay yerine kahve de diyebiliriz aslında.

Eğer isterseniz, detaylar burada;https://fanzade.com/gamerhead/undertale-sadece-dusununce-bile-dilim-kitleniyor/

2) Hades

Gamer kişinin bir hayatı yoktur, birden fazlası vardır. Siz gündüzleri dini ziyaretler gerçekleştirin, paraları cukkalayın, akşam da Tartarus’dan kaçmaya çalışın. Ödüle doymayan, izometrik bakış açısından oynadığımız Hades, listemizin iki numarasında. Zargeus’u canlandırdığımız oyunda babamız Hades’den ve Yeraltı Dünyasından kaçmaya çalışıyoruz. Heck and Slash türünde olan oyunda Yunan Mitolojisindeki tanrılar ve hediyeleri en büyük destekçimiz. Hikayesinin de nefis yazıldığı bir oyun.

Alıştıkça kendini daha çok oynatıyor ama biraz sabır istiyor ve denemediyseniz mutlaka yarar var. “Hades’i keşfettiğim bayram” diye bu günleri hatırlayabilirsiniz…

Babacım ben bir ölüp geliyorum…

1) Goat Simulator

Belki de diyeceksiniz ki yazar çıldırdı. Bu bayram için yok! Senelere meydan okuyan, kelimenin tam anlamıyla kendine özgü olan oyunumuzda, bir keçiyi canlandırıyoruz. Yok edilemez olduğumuz oyunda insanlardan binalara kadar önümüze çıkanın vay haline! Kurban bayramı için değişik bir açıdan da olaylara bakmamızı sağlayabilir.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik. Bayramınızın çok güzel ve tüm sevdiklerinizle geçirmenizi diliyor, oyuna da vakit ayırmayı unutmamanızı tavsiye ediyorum. Yeni yazımızda görüşmek üzere.

Goat Simulator trailer’ını da buraya bırakalım; https://www.youtube.com/watch?v=dvWGLcdI8o8