Loki 1. Sezon İncelemesi – Marvel Evreni’nin Geleceği

Daha önceki Marvel Disney Plus dizilerinde de olduğu gibi, Loki de beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Fakat dizi, sadece beklentileri karşılamakla kalmayıp, Marvel Evreni’nin geleceğini şekillendirme konusunda da çok önemli rol alıyor.. Loki 1. sezon incelemesi üzerine olan yazıma geçmeden önce başrol oyuncusundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Loki 1. Sezon İncelemesi – Tom Hiddleston

Bu paragraf, bir Tom Hiddleston’a saygı duruşu paragrafıdır. Bir oyuncu, bir karakteri maksimum bu kadar iyi oynayabilir. Tom Hiddleston da katıldığı bir röportajda Loki karakterini Marvel istediği sürece sonsuza kadar oynayabileceğini söyledi. Marvel istememezlik yapmaz diye düşünüyorum. Dizide de yine kalitesini göstermiş Owen Wilson’ın karakteri Mobius ile de harika bir uyum sağlamışlar.

Loki Varyantları ve Diğer Karakterler – Loki 1. Sezon İncelemesi

Loki’nin “Klasik”, “Çocuk”, “Övünen”, ve “Timsah” varyantlarının, bir buçuk bölümlük çıkmaları beni çok üzdü. Diziyi eleştireceğin en büyük konulardan biri de dizinin daha uzun olması gerektiğiydi. En azından 4-5 bölüm eklenip bazı karakterleri daha fazla görmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Loki

Sylvie ve Mobius karakterleri ve oyuncuları dizinin başrolü Loki ile sağladıkları uyum diziye kalite katıyor. Sylvie ve Loki’nin aşık olmalarının yarattığı paradoks fikri, ve Mobius’la Loki arasındaki bitirim ikili ilişkisi dizinin farklı yaptığı şeylerden.

Owen Wilson’ı uzun zamandır izliyorduk fakat Sophia Di Martino’yu ilk defa izledim ve memnun kaldım… Çok da güzel 🙂

Loki

Loki Dizisi Neyi Anlatıyor ?

Avengers Endgame’de Avenger’larımız Sonsuzluk taşlarını toplamak için geçmişe dönüp Tesseract’ı O gerçekliğin Loki’sine kaptırmıştı. Dizide anlatılan o Loki’nin Zaman Varyantları Birimi tarafından yakalanıp olayların hiç beklenmedik yönlere doğru gitmesi.

Kang The Conqueror (Fatih Kang)

Kang karakteri, MCU’da Thanos’un tahtını almasınıı istediğim kişiydi, hem mantıken, hem de duygusal olarak. Ant-Man and The Wasp : Quantumania‘da olacağını duyunca mutlu olmuş, ancak tek filmde harcayacaklar diye çok korkmuştum. Dizide ise ilk bölümlerde acaba gözükecek mi diye düşünüyor, fakat pek ihtimal vermiyordum. Her ne kadar dizide gördüğümüz karakter Immortus, yani Kang’in iyi bir varyantı olsa da, hem karakteri hem de Jonathan Majors’un harika oyunculuğunu görmüş olduk. En güçlü 10 Kang Varyantı yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

TVA ve Çoklu Evren

Loki 1. sezon incelemesi yazım içinde Loki dizisinin teknik kısımları, görsel efektleri müzikleri hakkında uzun uzadıya konuşmaya gerek yok, Marvel yine kalitesini göstermiş. Asıl konuşulması gereken artık Marvel Sinematik Evreninde resmi olarak Çoklu Evrenlere giriş yapmış olmamız. Dizinin sonunda şu sonuçlar ortaya çıktı ; Artık bütün Marvel filmleri Canon, yani demek oluyor ki Disney “X-Men” ve “Fantastik Dörtlü” gibi haklarını yeni aldığı evrenleri bu evrene çok rahat bir şekilde ekleyebilir. Önümüzdeki yapımlarda ne olacağını hep beraber göreceğiz.

Loki dizisinin ilk sezonu hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.