Vikings’in Yeni Görseli Karşınızda

Vikings yönetmeni ve senaristi Michael Hirst, yeni sezondan bir görsel paylaştı ve önümüzdeki sezonla ilgili ufak ipuçları da verdi.

Paylaşılan görselde Leonardo da Vinci’ nin ünlü eseri “Last Supper” a gönderme yapılmış. Resmin orijinalinin odağında Hz. İsa bulunuyor. Burada ise aynı yerde Ragnar oturuyor. Hirst’ in dediğine göre Ragnar için herkes “Judas” yani tabir-i caizse “Hain” olabilir.

Vikings yönetmeni ve senaristi Michael Hirst, paylaştığı bu resimle bizlere derinlemesine bir görünüm sunuyor.

Vikings

Resimde; Pagan Vikingler’ in hayat öyküsünde Hristiyanlar’ ın rolüne parmak basılıyor. Bazıları için ‘’Son Akşam Yemeği’’ çok tartışmalı bir konu. O nedenle bu resimden de tam olarak bir sonuç çıkarmak mümkün değil. Bu motifte insan tasviri, duygusal ikilemler ve ihanetin kehaneti vurgulanmış denilmekte. Buradan da; bu sezonun merkezinde inanç sistemlerinin olacağı ve Ragnar’ın hainliklerle karşılaşacağı çıkarımını yapabiliriz. 4. Sezonda, Paganizm ile Hristiyanlık arasındaki çatışmayı izlememiz büyük ihtimal.

Ragnar ve ahalisininin geri dönüşüne az kaldı. Vikings, 18 Şubat 2016’ da 4. Sezonuyla ekranlara yeniden merhaba demeye hazırlanıyor.

odinvikings

Kuzgunlar havalansın, The Seer kehanette bulunsun, Vikingler korku salmaya devam etsin.

rolloraven
Fanzade.com editörü