Luke Cage, Jessica Jones & Daredevil’dan Ne Kadar Farklı Olacak?

Marvel Stüdyoları 2008 yılında Iron Man tanıttığından beri sinematik evrenlerini geliştiriyorlar. Bu zamana kadar MCU; 12 film, ABC’de yayınlanan 2 televizyon şovu ve Netflix’te yayınlanan 2 seri ile büyümeye devam etti. Ayrıca, MCU’nun Netflix tarafı Daredevil’ın ikinci sezonu ve bağımsız Luke Cage serisi ile daha da büyüyecek.

luke cage

Netflix ve Marvel’in Defenders serisi için takım oluşturacak dört süper kahramandan biri olan, Mike Colter’in canlandırdığı, Luke Cage geçenlerde Jessica Jones’ta tanıtıldı. Luke, dizi sorumlusu Cheo Hodari Coker tarafından geliştirilen ve New York’ta şu anda yapım aşamasında olan kendi Netflix serisine sahip olacak. Daha önce 2 Marvel/Netflix serisi hayranlarının beğenisine sunulmuştu ve Colter şimdi yeni serinin MCU’da nasıl bir noktada olacağına dair açıklamalar yaptı.

Colter, serinin çoğunlukla şehrin dış kesimlerinde geçmesi nedeniyle, özellikle şehir merkezinde geçen Jessica Jones’a ve muhtemelen Daredevil’a göre daha farklı bir havasının olacağını söyledi. Colter ayrıca eskiden, iki seri arasındaki geçişlerde Luke’un karakterinin tutarlığını sürdürme konusunda endişelerinin olduğunu söyledi.

dv

MCU daha önce karakterin geçişlerde farklı yönetmenlere teslim edilmesi nedeniyle karakter gelişiminde tutarlılığın bozulduğuna dair eleştiriler almıştı. Colter bu durumu şöyle açıkladı; Luke, Jessica Jones’ta odak noktası değildi böylece bana ve Coker’a karakter gelişimi için daha rahat hareket edebileceğimiz bir alan bıraktı.

Luke Cage’in övgü dolu eleştiriler alan diğer Netflix/Marvel serileri ile kıyaslanması konusunda Colter, basitçe tüm seriler benzersiz ve birbirlerinden farklı, asla kıyaslanamazlar dedi.

”Serilerin farklı hikayeleri ve kendilerine has özellikleri var. Aynı tarzda olmaları dışında benzeyen yerleri yok. Jessica’nın hikayesi Daredevil’ın hikayesinden çok farklı. Daredevil’ın hikayesi benimkinden çok farklı.” dedi.

Şimdiye kadar Marvel, Netflix ve dizi sorumluları Heroes For Hire‘dan ilgi çekici, gerçekçi ve eğlenceli dramalar  yaratma becerilerini kanıtladılar. Luke Cage içinde bu tür beklentiler hiçte abartı olmaz.