KRAVEN’İN SON AVI: Kendini Avlamak…

“Ben Kraven’im, canavarım. Zihnim hiddet ve ihtişamdır. Bedenim zarafet ve güçtür. Ben Kravinov’um, insanım.. Annem ve babam bugün hayatta olsalardı, medeniyet denen bu korkmuş ve yaralı hayvana tanımayan gözlerle bakarlardı.. Ve büyük bir korku duyarlardı. İğrenirlerdi. Ben Kraven’im, avcıyım. Haysiyeti şehirlerde değil ormanlarda buldum. Şerefi medeniyette değil ilkelde buldum. Ahlakı ve anlamını avda buldum. Ama zamandan sonsuza dek kaçamam. Şifalı otlar, iksirler ne ölen bir ruhu gençleştirebilir ne de bozulmuş bir çağın ağırlığı altında ezilen bir kalbi iyileştirebilir. Yakında öleceğim. Yakında ölmeliyim. Ama hemen değil.”

Kraven'in Son Avı

Joe Face ölmüş. Beş para etmez bir serseriydi. Bazen ağzından zorla laf aldığım ve bazen de hapse yolladığım sokaktaki muhbirlerden biriydi. Onlar insan değil, yalnızca örümcek adamı hedefine götüren araçlar ve ölürlerse neden umurumda olsun ki? Oh, kostüm giymek alttaki adamı mucizevi bir şekilde değiştirebilse muhteşem olurdu. Ama değiştiremiyor. Ben örümcek adam değilim. Ben sadece… Peter Parker’ım. Ve sanırım Joe umurumda… Dün Ned Leeds, bugün Joe face, yarın May yenge mi? Mary Jane mi? Ben mi? Komik. Örümcek adam olarak dışarı çıkıp her gün ölümle yüzleşiyorum, ama ölüm üzerine ciddi anlamda düşünmüyorum. Sanırım kendime engel oluyorum. Yine de sevdiğim bir çok insan zamanından önce öldü. Ben amca, yüzbaşı Stacy, Gwen ve şimdi de Ned.. Bir şekilde bağışıklığım olduğunu mu düşünüyorum? Öleceğim.. Ama hemen değil.”

KravenHunt01
Ekran Resmi 2015-10-31 17.05.37

“ Çok tuhaflarr bu yukarrda yaşşayanlarr..kıyaffetlerrii ççok komik..kokkussuuları hoşş ammaa..bunnu nassıl yaptıklarını hattırlamıyorum.. kendilerini nassıl böyle kokkutuyorrlarr nassıll..parfüm! ssannırım adı buydu..ahh şşiede masske..ama çok güzzel birr masske değil..yukarıdakilerin hepssi aynı. hoşşş kokkussunun altında benimkinden bile kötü bir koku varrr.. benden iyiymişşş gibi davranmaya ne kadar da meraklılarr. burada sssaklanmak zorrunda kalmam hep onlarr yüzzzünden. ve komik kıyaffetleri.. ve hoşş kouları yüzzündenn.. şşıp..şşıp..şşıp..şıpp.. yağmurun sssesini dinlee.. inssanları dinlee.. sssıçanlarr gibi koşuyorlarr.. hepssi yere düşşüyorr.. işşte bir tanessi düşştü bilee… nam nam nam..”“ Yeni evli olmanın bir şekilde farklı olacağını sanmıştım. Şöminenin başında oturmak, beyaz şarap içmek.. sırnaşmak..ama tabii bunun için sırnaşacak biri gerekir ve benim “biri”m burada değil.. Neredesin Peter? Saatler önce benimle burada buluşacaktın ve eşyalarımın kalanını paketlemeye yardım edecektin. Onları senin.. bizim.. evimize taşıyacaktık. Ama hayır! Muhtemelen dışarıda ağ sallıyorsundur ve dünyayı demokrasi uğruna özgürleştirip güvenli bir hale getiriyorsundur.. Doktor mürekkep balığı’yla.. Ahtapot’la.. ya da adı her ne haltsa onunla ölümüne dövüşüyorsundur. Belki de.. ölmüşsündür?!.. KES ŞUNU MJ! Peter liseden beri süper kahramancılık oynuyor. İşinde iyidir. Belki de.. Ölmüştür?.. Peter öldü.. Ölmedi! Çok iyi durumda! Sadece biraz gecikti! Sadece.. Bir sokak arasında kanlar içinde yatıyor. Doğu nehri’nde yüzüstü batıp çıkıyor. Vurulmuş. Bıçaklanmış. Kemikleri kırılmış. Kafası parçalanmış..Kraven “Örümcek mezarda yatıyor. Karanlıklar içinde. Kayıtsızlığa terk edilmiş. Benim tarafımdan. En büyük düşmanım. En büyük işkencecim. O karanlık, biçimsiz, güzel canavar. BENİM TARAFIMDAN.. Ama onu sadece yok etmek yetmez. O olmalıyım! Ondan üstün olduğumu kanıtlamak zorundayım.. ve süzülen hayaletinin yüzüne bakıp alay etmeliyim. Artık örümcek’in gözleriyle görüyorum. Öürmcek’in derisini giyiyorum. Sürünüyorum. Artık.. örümcek benim.”

Kraven Spiderman

Yalayalayala.. parmakları güzelgüzelgüzel.. güçlü lezzetlii..yukarrdaki apptal dünyaa, apptal inssanlarr. neffret ediyorum. bu ne?. ben.. ben bunu biliyorum..biliyorum. ne deniyordu? gasssete. gassete..haberr gessstesi. resssimlerr ve ssözcüklerr..önceden ssözcükleri düşşünebilirdimm.. yok, ssöyleyebilirdim.. yok, okuyabilirrdim. önceden. Neden önceden? önceden neydim? ben olmadan önce neyyydim benn? NE?!.. Yoyoyoyoyoyoyo!!! kötü adamlarr..kötüü..çok kötüü! sssürünen adam. böcek adam.. örümcek adam. canımı acıttı.. dün mü? sonssuz kadar önce mi? bugün mü? acıttıacıttıacıttı.. O.. ve öbürüü.. kırrmızzıbeyazzmavilii çirkin assker adam. yüssbaşı.. bayrak mı? yüssbaşı amerika!..Bu yüssden mi saklanıyorum? onlar yüzzünden mi?.. HAYIR! korktuğum için değil.. Ssaklanıyorum çünkü ssaklanmak güzeldir. Çünkü eğer karanlıkta ssaklanırssan sseni kimssse göremezz, ssana dokunamazz ya da sssana laf edemezz. karanlık ssıcaktır ve güvenlidir ve güçlüdürr.. Oh, ama örümcek adam ve yüzbaşı amerika.. onlara gösssstermem lazım. korkmadığımı gösstermem lazım! Ben kimsseden korkmam! O ikissini parçalara ayıracağım! ssssonra da yiyeceğim!

Ekran Resmi 2015-12-18 13.17.16

“Sıcak.. Beyaz.. Huzurlu.. ve aşırı derecede sessiz. Burayı seviyorum. Her neresiyse artık. Her kimsem. Ben.. Peter Parker? Hayır! Peter Parker adını hiç duymadım! Sadece rahat bırakılmak istiyorum.. burayı seviyorum. Bu sıcak, beyaz, huzurlu ve sessiz yeri… Mary Jane? Mary jane? O-oh, öyle biri yok. Güzel gözleri yok. Yumuşak dudakları yok. Aşk yok… hayat yok. “

Ekran Resmi 2015-12-18 15.31.11

“ Gecenin bir körü, burada ne işim var benim? Gerçekten onu bulabileceğimi mi düşünüyorum? Tanrım, tıpkı çocukken eve dönme saatini beş dadika geçtiğimde annemin beni aramaya gelmesi ve arkadaşlarımın önünde beni küçük düşürmesi gibi.. Yani.. onu bulduğumda.. bulursam.. ne diyeceğim ki? – Hey, Örümcek adam! Geç saatlere kadar dışarıda kaldın ve karın endişelendi-, – Of, Tanrım şimdi olmaz! Hobgoblin’le savaşıyorum!- ; Burada hakikaten ne işim var benim?”maxresdefault-1“ Benim örümcek’im gitti. Artık sadece adam var. İyi bir adam, sanırım. Bunu şimdiye kadar görememiş olmam ne kadar tuhaf. Önemi yok. Görüyorum… Ve görerek, Örümcek adam, sana teşekkür ediyorum. Ve seni kutsuyorum. Eğer Kraven gibi biri kutsayabilirse tabii…” – Kraven… Anlayamıyorum…
– Bunca yıldan sonra, sözümün eri bir adam olduğumu eminim biliyorsundur, ve sana söz veriyorum. Bu geceden itibaren AVCI KRAVEN bir daha asla AVLANMAYACAK.
“ Hiç şüphem yok. Her adamın… her kadının… her ulusun… her çağın Örümcek’i vardır. Sen benimki oldun. Ne büyük bir yük. Ne büyük bir ŞEREF.”
– Geri geleceğim Kraven!
“ Hiç şüphem yok.”
“ Huzur, sakinlik, mutluluk”
“ ve bir son”
“şimdi”Ekran Resmi 2015-12-18 14.59.47“The Amazing Spider-Man: Kraven’s Last Hunt” Marmara Çizgi tarafından Türkçe olarak yayımlanmıştır. Spider-man için herşeyin yeniden yazıldığı ve sonraki tüm maceralarına etkisi olan bu destansı hikayeyi okumadan geçmemenizi tavsiye ediyorum. Bu karanlık, Edgar Alan Poe tarzı hikaye sadece Spider-man yazımını etkilememiş; tüm Marvel süper kahraman evreni için yeni bir ilham kaynağı olmuştur.