600x338netflix-in-witcher-animesi-nightmare-of-the-wolf-un-detaylari-belli

The Witcher: Nightmare Of The Wolf – Spoiler’lı İncelemesi

Netflix’in özel animesi The Witcher: Nightmare Of The Wolf geçtiğimiz haftalarda yayınlandı ve herkesten tam not aldı. Ben de yaklaşık 4 kere izleyip incelemesini yapmaya geldim.

The Witcher: Nightmare Of The Wolf

Vesemir Amca !

Bugüne kadar çıkan bütün Witcher eserlerinde başrolde Geralt’ı görmediğimiz tek eser olmuş Witcher: Nightmare Of The Wolf. Film bize çok sevgili Vesemir amcamızın gençliğini anlatıyor. Theo James’in jön sesiyle ve animasyon ekibinin karizma çizimiyle aklımızda yer edeceği çok belli.

Witcher dizisinin 2. sezonunda gözükecek Vesemir’i kitabı okumayanlar ve oyunları oynamayanlar için tanıtma gibi olmuş . Umarız Vesemir’in bulunduğu daha çok eseri bize sunarlar.

Witcher’ın Animasyon Ekibi Yabancı Değil !

Bu mükemmel eserin animasyonları size tanıdık geldi mi ? Geldiyse gayet normal çünkü Avatar The Last Airbender ve Legend Of Korra‘yı bizlere sunan ekibin ta kendisi. Tarihin bana göre en iyi animasyonunun ekibinden de daha azı beklenilemezdi zaten.

The Witcher: Nightmare Of The Wolf bize ne sunuyor ?

Kitapları çok okuyamamış, sadece 2. ve 3. oyunu oynayarak bu evrene girdim. Ancak bazı yerler dışında çok sıkıldığım ama ilk sezonudur, düzeltirler dediğim The Witcher dizisinden sonra uzaklaşmıştım evrenden. Bu animasyon filmi ilaç gibi geldi açıkcası. Hem kitaplarını okumaya başladım hem de Witcher 3‘e tekrardan bir giriş yapıverdim.

Her türlü duyguyu yaşayabildiğiniz, karakterlerin neredeyse hepsinin gri olduğu ve hepsiyle empati kurabildiğin bir hikaye anlatılmış.

Başarılı aksiyon sahneleri, kaliteli kurgu ve hoş müzikleri ile bir bütün olarak keyif alacağınız bir yapım olmuş. Tek sıkıntısı anlattığı konunun ağır olması ve bu yüzden bazı diyaloglar gerektiğinden fazla karışık olması.

Minik Geralt

The Witcher: Nightmare Of The Wolf

Ak Kurt, Blaviken kasabı, Rivia’lı Geralt bu sefer karşımıza yeni mutasyona uğramış, minik haliyle çıkıyor. Geralt’sız Witcher eseri olmaz diyerekten filmin sonuna eklemişler. Çok da iyi yapmışlar <3

Devam Filmi Gelecek Mi ?

Şimdilik herhangi bir devam animasyon filmi açıklanmadı, fakat ümidimizi kesmeyelim. Ben kesinlikle bu filmin başarısından sonra Witcher ile ilgili bol bol animasyon içeriği göreceğimizden eminim. Belki çok daha öncesini belki de Vesemir’in kalan Witcher’ları eğitmesi ile ilgili bir eser yapabilirler.