Temmuz Ayında Vizyona Girecek Filmler | Sinemalar Açılıyor!

Sinema salonları pandemi sebebiyle 17 Kasım tarihinden beri kapalı. Bu sürede kaliteli yapımların çoğunu ya korsan yollarla ya da ücretli platformlarda izledik. Ama hiçbir şey filmleri dev ekranda izlemenin yerini tutamazdı nitekim tutmadı da. Neyse ki salonlar 1 Temmuz itibariyle açılıyor ve beklediğimiz birçok yapım gösterime girecek. Temmuz ayında vizyona girecek filmler arasından en iddialı olanlara göz atalım.

2 Temmuz

CRUELLA

 Emma Stone’un başrolünde yer aldığı Cruella, Disney’in klasik animasyonlarından 101 Dalmaçyalı’da yavru köpeklerin peşine düşen kötü karakter Cruella’nın, daha karanlık esintiler taşıyan alternatif bir orijin hikâyesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğuna ise Craig Gillespie oturuyor. Korsan sitelere çoktan düşmüş olmasına rağmen sinemada izlemek ayrı bir tat getirecektir şüphesiz.

HIZLI VE ÖFKELİ 9

Dom Toretto, oğlu küçük Brian ile gözlerden uzakta, sessiz bir hayat sürmektedir. Ama huzurlu çevrelerinin hemen ötesinde tehlikenin hep pusuda olduğunu biliyorlardır. Bu kez tehlike Dom’u, en sevdiklerini kurtarmak istiyorsa geçmişinin günahlarıyla yüzleşmeye zorlayacaktır. Ekibi, bugüne kadar karşılaştıkları en yetenekli suikastçı ve yüksek performans sürücüsünün, Dom’un terk edilmiş erkek kardeşi olan Jakob’un liderliğindeki dünyayı yıkacak bir planı durdurmak için bir araya gelir.

Hızlı ve Öfkeli serisi her zaman gişede iş yapmış bir seri oldu. Bu sebeple özellikle kapanma süreci sonrasında sinema işletmelerine ilaç gibi gelecektir. Aynı zamanda da herkesin izlemekten keyif aldığı saf aksiyon bir seri.

9 Temmuz

BLACK WIDOW

Black Widow olarak bilinen Natasha Romanoff, geçmişiyle alakalı tehlikeli bir komplo teorisi ortaya çıktığında, hayatının karanlık yönleriyle yüzleşmek zorunda kalır. Natasha, onu dize getirmek için hiçbir şey tarafından durdurulmayacak bir güç tarafından takip edilir. Bu yüzden bir casus olarak geçmişinin ve Avenger olmasının çok uzun zaman öncesinde kalmış, bozulmuş ilişkilerinin de üstesinden gelmelidir.

Hepimizin heyecanla beklediği film. Black Widow’u kendi filminde izlemek için sabırsızlanıyorduk ve kavuşma vakti geldi.

KORKU SEANSI 3: KATİL ŞEYTAN

Yeni taşındıkları evin daha yorgunluğunu atamadan küçük oğulları şeytani bir güç tarafından ele geçirilen aile Warren çiftinden yardım ister. Çiftimiz onları bekleyen tehlikenin farkında değildir. Bu vaka düşündüklerinden daha karışık ve karanlık çıkar.

Her ne kadar filmi çoğu kişi izlemiş olsa da korku filmlerinin yeri sinemadır. Bu yüzden sinemada izlemenin tadı ayrı olacaktır diye düşünüyorum.

Spoilersız film incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

16 Temmuz

SESSİZ BİR YER 2

John Krasinski’nin yönettiği devam filmi A Quiet Place: Part II, yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran anne Evelyn ve çocukları Marcus ile Regan’ın, tek tehlikenin sesle avlanan yaratıkların olmadığı dış dünyada hayatta kalma çabalarını anlatıyor. Evde yaşanan ölümcül olayların ardından Abbott Ailesi, sessizlik içinde sürdürdükleri yaşam savaşlarına devam ederken dış dünyanın dehşetiyle de yüzleşmek zorunda kalırlar.

Sessiz Bir Yer 2, yurtdışında pandemi döneminin en iyi açılışını yaptı. Bu başarıyı hak etti mi? İzleyip göreceğiz.

SPACE JAM: YENİ EFSANE

Ünlü basketbolcu LeBron James’in Michael Jordan’ın mirasını devam ettirdiği Space Jam: A New Legacy, dijital bir dünyaya hapsedilen oğlunu kurtarmak için liderlik ettiği Looney Tunes üyeleriyle gerçek bir takım olup bir basketbol maçında yenilmez armada Goons’u alt etmenin mücadelesini veren LeBron James ve ekibinin hikâyesini anlatıyor.

23 Temmuz

KÖRKÜTÜK

Mads Mikkelsen ve yönetmen Thomas Vinterberg’i yeniden bir araya getiren Druk (Another Round), her gün belli bir seviyede alkol alarak hayat standartlarının yükseleceğine dair bir araştırmaya rastlayan ve bu deneyi kendi hayatlarına uygulamaya karar veren dört lise öğretmeninden oluşan bir arkadaş grubunun hikâyesini anlatıyor.

Filmin İKSV kapsamında online olarak gösterimi yapıldı. Pandeminin en iddialı filmlerinden biri. Bu yüzden kesinlikle sinemada izlenmeli.

ARINMA GECESİ: SONSUZA DEK

Adela ve kocası Juan, Teksas’ta yaşamaktadır ve Juan, zengin bir aile olan Tucker Ailesi’nin çiftliğinde çalışmaktadır. Juan, Tucker ailesinin reisi olan Caleb’i oldukça etkiler ama bu durum Caleb’in oğlu Dylan’ın kıskançlık krizini tetikler. Arınma Gecesi’nin ertesi sabahı, maskeli katiller çetesi, Dylan’ın karısı, ve kız kardeşi de dahil olmak üzere Tucker ailesine saldırır. Ülke kargaşaya sürüklenip Amerika dağılmaya başlarken, bu iki aile bir araya gelip direnecektir.

Arınma Gecesi serisi tam hız devam ediyor. Nereye kadar gidecek bakalım bu arınma.

30 Temmuz

THE SUICIDE SQUAD: İNTİHAR TİMİ

The Suicide Squad: İntihar Timi, hapishaneden çıkabilmek için çabalayan kötü kahramanları anlatıyor. Hapishaneden çıkabilmek için bir görevi yerine getirmek zorunda olan kötü kahramanların, öncelikle Task Force X’e katılmaları gerekmektedir. Bu göreve Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin ve herkesin favori psikopatı Harley Quinn dahil edilir.

Okur, yazar, izler