Yeni MATRIX Filmi; Morpheus’un Gençliğini Michael B. JORDAN Canlandıracak

1999’da vizyona giren bilim kurgu destanı Matrix’i hikayesini yaratan Lana ve Lilly Wachowski bizlere bu yapımda gerçekliğin doğası hakkında karmaşık temaları ilginç bir kahramanlık ve keşif öyküsünü bünyesinde sunmuştu.
Üçlemenin son filmi The Matrix Revolutions  2003 yılında beyaz perdeye yansıtılmıştı. Ve geçtiğimiz ay Wachowskilerin yeni Matrix filmi için düğmeye bastığı medyada yer almıştı.

Warner Bros‘un Matrix için devam filmi, ön hikaye, spin-off hatta yeniden başlatma üzerine fikirler üzerinde düşündüğü söylenmekte.. Geçtiğimiz günlerde Michael B. Jordan’ın  yeni projenin ön saflarında olacağı da bu duyurular arasında karşımıza çıktı. Fakat bu yapım hangi formatta olacak ve Warner Bros, imtiyaz haklarını sürdürmeyi ne şekilde sürdürmeyi hedeflemekte, bilinmiyor.

Evet, halen durumlar net değil. Ancak şunu söyleyebiliriz; We Got This Covered sitesinden gelen bilgiler doğrultusunda genç bir Morpheus’un oynayacağı film, olsa olsa prequel yani Matrix’in öncesini anlatan bir yapım olacaktır. Yani film bize orijinal üçlemede gördüğümüz Matrix’in ortaya çıkış hikayesini gösterecek. Olayların nasıl geliştiğine dair yüzeysel bir bilgimiz olsa da bu hikayeyi genişletilmiş haliyle izleyebilme keyfini yaşamayı eminiz serinin hayranı olan birçok kişi ister.

Matrix serisinde gördüğümüz gibi dijital varlıklar tarafından yaratılmış bir gerçeklik algısı içine hapsedilmiş insanların geçmişine bir dönüş yapmak ve bu duruma sebebiyet veren olayları detaylıca görmek oldukça etkileyici olacaktır.

Hangi yolu seçerlerse seçsinler, kesin olan bir şey var. Bu da tüm hayran kitlesini memnun edecek bir son ürün üretmenin oldukça zor olacağı. Sonuçta burada Matrix kadar ikonik bir iş söz konusu. Bu yüzden Warner Bros. çok ama çok dikkatli bir şekilde hareket etmek zorunda kalacak.

Sizce yeni Matrix filmi en az eskileri kadar başarılı olabilir mi? Yoksa bu yanlış bir adım mı? Yorumda bulunmayı unutmayın.