ENDGAME Yeniden Yayınlanıyor: Dr. Doom’lu Ek Sahne mi Olacak?

Endgame vizyona girdiğinde gişede ne kadar rekor varsa bunları en kısa sürede kırmasıyla ortalığı alt üst etse de şu an tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmleri listesinde ikinci sırada kaldı. Film dünya genelinde bazı sinema salonlarında hala gösterimde ancak izlenme oranları, ilk vizyonundan itibaren neredeyse iki ay geçtiği için haliyle epey düştü.

James Cameron’ın Titanic’ini geçerek listede ikinciliğe oturan Endgame, Cameron’un bir başka filmi Avatar’ı henüz geçebilmiş değil. Avatar 2.788 Milyar dolar ile tüm zamanların en çok gelir elde eden filmi iken Endgame güncel rakamlarıyla 2.744 Milyar dolarda. Evet, aslında bu büyüklükteki rakamlara göre konuşursak arada yalnızca 40 Milyon dolar gibi bir para kaldı.

Titanic ile arasında 600 Milyon dolar gibi bir fark açan Endgame, Titanic’i geçince Cameron Marvel’ı tebrik etmişti. Marvel listede liderliği almak istiyor gibi gözüküyor çünkü filmi orijinalinde yer almayan yeni sahneler ile yeniden vizyona sokacak. Bu yeniden yayınlanmanın hangi ülkeleri kapsayacağı bilinmese de önümüzdeki haftalarda sinemalarda olması bekleniyor. Yani Endgame yeniden sinemada olacak.

Şimdi asıl mevzumuza gelelim. Filmin ek sahnesi olarak bir şeyleri görmeyi beklerken biz hiçbir görüntü olmayınca biraz şaşırmış ancak bir devrin sonu olması itibariyle bunu mantıklı bulmuştuk ancak çoğunluğun izlerken fark etmediği üzere ek sahne beklerken biz, aslında bir ses duyuluyordu. Bu ses demire vurulma sesini andıran bir metal sesiydi. Bu, hayranlarca Iron Man’in ilk filmde zırhını yapmaya başlarken demir dövme sahnesine küçük, hoş bir gönderme olarak yorumlanmıştı.

ENDGAME Yeniden
ENDGAME Yeniden Yayınlanıyor

Bugünkü teoriye göre ise Fantastic Four ve X-Men ekiplerini artık MCU’da kullanabilecek olan Marvel, bu sürpriz yeniden yayınlama ile bize ilk kez Dr. Doom‘u gösterecek. Marvel çizgi romanlarının en güçlü kötü adamlarından biri olan Doom da bildiğiniz üzere metal bir maske takıyor. Teoriye göre filmin sonunda duyulan o ses Doom’un bu maskesini yaparken çıkan ses olabilir. Kaynağı olan Marvel çizgi romanlarından tüm karakterlerinin film haklarını kendine toplayan Marvel Stüdyoları’nın bu hamlesi yeni dönem için çok hoş bir başlangıç olabilir.

Siz de yeni eklenecek sahneleri görmek için sabırsızlanıyor musunuz? Bu teoriye dair sizin düşünceleriniz neler? Dr. Doom’un da ihtimaller arasında yer aldığı Thanos’tan sonraki olası büyük MCU kötüsü listesi için sizi şu yazımıza alabiliriz. Daha fazla kişiye ulaşabilmemiz için yazılarımızı arkadaşlarınızla ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.