Yeni Matrix Filmi Reboot yada Remake Olmayacak!

matrix

Birkaç gün önce Warner Bros, senaryoyu yazmak için görüşmeler yapan Zak Penn’le birlikte bilim kurgu filmi The Matrix’in yeniden çekimi üzerinde çalıştığı açıklamıştı. Şimdi Penn, üzerinde çalıştığı yeni filmin doğrudan devam filmi olmayacağını yada öncesini anlatmayacağını belirtti.

Bu noktada söyleyebileceğim tek şey, yeni filmin reboot olmayacağıdır. Animatrix’i ve çizgi romanları bilen insanlar anlar. Yanlış haberlere yanıt vermeyi bırakalım. Matrix evreninde daha fazla hikaye görmek istiyor muyum? Evet. Çünkü harika hikayeler üreten mükemmel bir fikir.

Buradan anlayacağımız iki şey var. Birincisi, yeni filmin eskiyle çok bağlantısı olmayacak; ikincisi, kendisi Wachowski kardeşlerin yarattığı filmlere, oyunlara, anime ve çizgi romanlara büyük saygı duyuyor. Son filmi izleyenler üçlemenin tamamının aslında tekrar eden bir simülasyon olduğunu bilir. Üçüncü filmin sonunda insanlar Matrix’te kalma ya da gerçek dünyada yaşama seçeneklerinden birini seçeceklerdi ve bu Keanu Reeves’in Neo’sunun geri gelebileceğine işaret ediyor olabilir.