Yeni GHOSTBUSTERS Filmi; Hayalet Avcılarına Tekrar Merhaba!

2016 yılında yeni Ghostbusters uyarlaması nihayet beyaz perdeye dönmüştü. İlk iki filmin devamı niteliğinde olmakla kalmayan aynı zamanda yepyeni karakterlerle reboot özelliği de taşıyordu. Bu Ghostbusters reboot’u vizyona girişinden aylar sonra bazı karşıtlıkları doğurdu. İncelemelerde ve izleyici yorumlarda pozitif bir geri dönüş alsa da filmin reklamı çok az yapılmıştı. O zamandan bu yana yeni bir Ghostbusters filminin nasıl olacağı soruluyordu. Artık bu soruya resmi bir cevabımız var: Yeni Hayalet Avcıları filmi yakında çıkacak ve orijinal filmiyle aynı evrende olacak.

Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman, ilk iki Ghostbusters filminin yazarı ve yönetmeniydi. Bu yeni filmi de kendisinin yönetmesi ve senaryo yazımında da görev alması bekleniyor.  Sony yeni Ghostbusters filmi için 2020 yazını uygun gördüğü için filmin yapımı muhtemelen birkaç ay içerisinde başlayacak. EW ile olan görüşmesinde Reitman şunları söyledi:

“Kendimi her zaman ilk Ghostbusters hayranı olarak görmüşümdür. O zamanlar altı yaşındaydım ve seti ziyaret etmiştim. Diğer tüm hayranlar için de bir film yapmak istedim. Bu yeni film de orijinal öyküye bağlı kalınarak yapılacak bir uyarlama olacak. Tam olarak bir reboot değil. 80’lerde olanlar 80’lerde  kaldı. Şu anda günümüzden bahsediyoruz.”

 Sizce Ghostbusters filmi nasıl olacak? Bir önceki filmdeki durumları yine yaşar mıyız?