Gelecek STAR WARS Üçlemesinde İnsan Olmayan Bir Karakter Öne Çıkmalı

Star Wars: Episode IX yaklaştıkça, Disney ve Lucasfilm için Star Wars’ın evreninde eşsiz bir hikaye anlatabilme fırsatı doğuyor. Gelecek Star Wars üçlemesi ne zaman çıkar ya da ne hakkında olur henüz bilmiyoruz ancak emin olduğumuz bir şey var: belirli şeyler değişecek. İnsan olmayan karakterlerin, insan karakterlerin elinden önderliği alma zamanı geldi. İşte bu gerçek bir değişim olacak.

Star Wars filmlerinin sürekli olarak insan karakterleri odağına alması her zaman kötü olmasa da neden bu deneyimi sadece insan perspektifinden yaşayalım ki?

Özellikle de birçok varlığın Star Wars evrenindeki kilit olaylarını düşünecek olursak bu kulağa pek mantıklı gelmiyor. Jedi Meclisindeki tüm insan olmayan (Nien Nunb gibi) üyeleri bir düşünün. Elbette ki bu organizasyonun bir parçası haline gelme hikayeleri ve geçmişleri çok derin. Ancak filmlerde hep önemsiz karakterler olarak çok kısa sahnelerde gösteriliyorlar.

Bu utanç verici çünkü galaksiler arası olaylar Star Wars galaksisindeki tüm türlere bir şekilde ucu dokunuyor. Acaba diğer türlerin de bu savaşlar sonucunda çektiği zorlukların derinliklerine inen bir Star Wars filmi izleyebilecek miyiz?

Belki de bir gün Disney’deki biri bunun farkına varır ve Star Wars uyarlamalarında insan olmayan karakterlere de yer verirler.