WOLVERINE, Yeni Bir Marvel Filminde AVENGERS’a Dahil Olabilir

Avengers: Endgame filmi Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü fazının sonunu getirmiş gibi gözükse de süper kahramanlar kostümlerini çıkaracak gibi gözükmüyor. Güvenilir kaynaklara göre çok sevdiğimiz bir Marvel karakteri olan Wolverine sadece MCU’ya tanıtılmayacak, ayrıca yeni bir Avenger olarak Avengers 5. fazda da yer alacak.

Disney’in Fox’la birleşmesinden bu yana biz hayranlar dört gözle X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin yeni filmlerde ortaya çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Marvel’ın patronu Kevin Feige geçen ay katıldığı Comic-Con’da hayranların neler istediğinden haberinin olduğunu ve bu isteklerimizin gerçekleşme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Kaynaklarımızdan duyduğumuz bir diğer iddia ise Kevin Feige’yi doğrular nitelikte. Çizgi roman serilerinin çoğunda önemli bir yere sahip olan Wolverine’in uzun süredir beklediğimiz X-Men’in gelecek filminin açıklanmasından sonra Avengers’da da boy göstereceğini iddia ediyor.

Wolverine Avengers

Şu an için Hugh Jackman’ın bu karaktere can verip vermeyeceği belli değil. Ama bildiğimiz kadarıyla Hugh Jackman Wolverine’in son filmi Logan’da yaşlı halini canlandırıp karakterin ölümünden sonra Wolverine defterini kapattığını ve artık emekliliğe ayrıldığını açıklamıştı. Yani gelecek projeler için yolu kapatmıştı. Ama güzel bir senaryo ve oyuncu ekibiyle Hugh Jackman kandırılabilir.

2024’ün Mayıs ayında sürpriz bir X-Men filminin vizyona gireceği de dedikodular arasında yer aldı. Eğer iddia doğru ise X-Men filmi – belki de beşinci Avengers filminin etkisiyle- belirlenen tarihten daha da kısa sürede seyirci karşısına çıkacak.