MATTEL Firmasından STAR WARS BARBIE Bebekleri

“Yine mi Star Wars ürünü” diyenleri duyar gibiyiz. Bu kez konumuz ise genç yaştaki hanımların sevgili oyuncağı “Barbie bebek” Evet, Star Wars Barbie ‘leri! Star Wars: A New Hope‘dan esinlenilerek üretilen bu Barbie bebek koleksiyonu, Mattel firması tarafından sunuluyor. A New Hope’da Prenses Leia dışında dikkat çeken kadın karakter olmadığı için kadın olmayan karakterler üzerinden özgün dizaynlar düşünülmüş ve serinin en bilindik karakteri Darth Vader ile Anakin’in sevimli androidi R2-D2 temalı Barbie bebekler üretiliyor. Ve şu anda Amazon üzerinden ön sipariş ile almak mümkün.


İlk 3 Barbie bebek, Prenses Leia, Darth Vader ve R2-D2 olarak karşımızda. Darth Vader’in  değişik cinsiyette uyarlanması yeterince kolay ama insan özellikleri olmayan bir droidin Barbie bebek haline getirilmesi oldukça enteresan olmuş. Mattel, R2-D2 ve Darth Vader Barbie’lerinin bu karakterlerden ilham alan kıyafetler giymesini sağlama yoluna gitmiş diyebiliriz.

Öyle görünüyor ki, bu ilk bebekler orijinal üçlemeyi baz alarak üretilmiş bebekler. Aralık ayında gelecek olan yeni yapımdan önce belki bir Rey bebeği de görülebilir.

 

Star Wars koleksiyoncularının da ilgisini çekebilecek bu ürünlerin tanesi 100 $ üzerinden satılacak.