DOCTOR DOOM Filminin Senaryosu Bitti Ama Film Ne Zaman?

Noah Hawley, Doctor Doom filmi için hazırlanan senaryonun hazır olduğunu belirtti. Ancak filme ait diğer detaylar ne zaman gelecek?

Fargo uyarlamasından sonra televizyonda büyük bir üne kavuşan Noah Hawley Marvel evreninde de aynı sıçramayı Legion dizisi ile yaptı. Hawley, Profesör Xavier’in kendinden uzaklaşan oğlunu alıp mutantların güçlü ama dengesiz zihinlerinde bir yolculuğa çıkarıyor. Dizinin üçüncü ve son sezonu daha yeni bitti ve yayına girdi.

LEGION — “Chapter 27” – Sezon 3, Bölüm 8 (Airs Mon, August 12, 10:00 pm/ep) —   Dan Stevens as David Haller, Harry Lloyd as Charles. CR: Suzanne Tenner/FX

Legion’ın başarısı sayesinde Fox Hawley’i bu başarısıyla bırakmayıp Marvel evrenine yeni filmler katması için destekleyecek gibi duruyor. Yapımcının Fantastik Dörtlü’nün düşmanı ve Marvel evreninin en ünlü kötülerinden olan Doctor Doom ile ilgili senaryoyu bitirdiği aktarıldı. Disney’in Fox ile birleşmesine rağmen hayranların Hawley’in Doctor Doom filmi için fazla heyecanlanmamasını söylemek zorundayız.

Hawley bir röportajında “Bulunduğumuz noktadan bakınca film tamamlanmış gibi görünmüyor” dedi. “ Gerekli eksiklikleri tamamlamamız lazım. Karakterleri benim istediğim şekilde kullanmama izin vereceklerini tam olarak bilmesem bile şu an için yapmam gereken tek şey şansımı zorlamak.” Fox’un Marvel ile ilgili projelerinin devam etmesine olumlu baktığını belirten Disney, elbette Deadpool serisinin elde ettiği geliri de göz önüne alıp, Hawley’in Doctor Doom filmine yeşil ışık yakabileceğini tahmin ediyoruz. Çok güzel bir fikir olarak gözükse, hatta SDCC’de(San Diego Comic Con) Kevin Feige’nin özellikle Fantastik Dörtlü’nün MCU’ya(Marvel Cinematic Universe) katılacağını bildirse bile aldığımız duyumlarda Latverian diktatörü ile ilgili farklı planlarının olduğu belirtildi.

Doctor Doom bildiğiniz gibi inanılmaz bir karakter. Onu tekrardan bir filmde görmek bizi heyecanlandırıyor ve aklımızdaki şu fikri tekrardan canlandırıyor. Acaba Doctor Strange ile bir takım olup annesini cehennemden kurtarabilecek mi?