Warner Bros, AQUAMAN ve GRINDELWALD İle Rekora Doymadı

2018 yılının parlayan yıldızı Warner Bros. oldu. Elbette Disney 2018 yılının zirvesinde olsa da   Black Panther, Avengers, Infinity War ve Incredibles 2 ile rekabet ederek rekora imza atan Warner Bros.’un başarısı da takdir edilesi türden.

Warner Bros.’un dünya geneli bilet satışında gişe hasılatı 5.6 milyar doları geçti. Başta Aquaman olmak üzere The Meg, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, ve Ready Player One gibi başarılı projelerle geniş bir seyirci kitlesine ulaşmakla kalmayıp aynı zamanda da gişe rekoruna imza attılar.

grindelwald ile ilgili görsel sonucu

Toplam 5.6 milyar dolarlık gişe hasılatının 2 milyar dolarını ABD içi ve 3.6 milyar dolarını ise uluslararası bilet satışlarından elde etti. 2017 yılına kıyasla, 2018 yılında uluslararası pazarda gişe hasılatlarını %17 artırdılar. 2014 yılındaki 3.17 milyar dolarlık uluslararası gişe geliri rekorunu da böylece kırmış oldular.

Böyle bir rekora imza atılmasının başlıca kaynağı ise şüphesiz ki Aquaman filmi. Aquaman, 21 aralıkta vizyona girdi ve dünya geneli 866 milyon dolarlık bir gişe hasılatını yakaladı. Şu anda da halen gösterimde olduğunu düşünürsek bu sayı katlanmaya devam edecek gibi görünüyor. 2019 yılının ilk haftasında ise 229 milyon dolarlık bir izlenme geliri getirdi.

Warner Bros’un ve Disney yapımları ile beyaz perdede birbirleriyle yarışmaya devam ediyorlar. Siz bu yıl hangi Warner Bros yapımlarını izlediniz? Yorum yapın ve düşüncelerinizi paylaşın.