CHARLES SOULE, ‘WOLVERINE’nin DÖNÜŞÜ’ Sonrasını Açıkladı

Yazar, Charles Soule, X-Man’ler arasında en popüleri sayılabilecek karakterin dönüşünü hazırladı. Ama Return of Wolverine yani Wolverine’nin Dönüşü serisi hikayenin sonu değil. Soule kısa sıra önce aylık haber bülteninde karakter için yaklaşmakta olan planlarından bahsetti.

Marvel’in Ocak 2018’deki gösterimlerinde ortaya çıktığı gibi, aylık antoloji  Marvel Çizgi Romanları, gelecek yıl  dönüş yapacak. Soule, bülteninde “The Vigil” adlı 12 bölümlük seri hale getirilmiş bir hikaye yazacağın  açıkladı. Her bölüm, Wolverine’nin uzun yaşamının farklı 10 yılını anlatan bir hikayeye odaklanacak ve ilk bölüm İkinci Dünya Savaşı sırasında geçecek.

Wolverine'nin Dönüşü

Wolverine’nin DönüşüSoule; “Bu 12 bölümden oluşan “Bu ‘Wolverine – The Vigil” hikayesi onar yıllık bölümlere ayrılmış durumda. 1940’lardaki İkinci Dünya Savaşı ile başlayıp ilerliyor. Çizimleri Paulo Siqueira gerçekleştirdi. Karanlık, neredeyse bir fantezi veya korku hikayesi… Bunun için heyecanlıyım. Bunun ötesinde… bekleyin ve görün!” diyor.

Soule; Daredevil, Star Wars: Darth Vader ve Wolverine’nin Dönüşü dahil olmak üzere şu anki Marvel projelerinin Aralık ayında sona ereceği gerçeğine de değiniyor: Ama “Çizgi roman, Marvel ya da Star Wars ile sonlandırmayacağım” dedi. Bazı duyuruların açığa çıkması biraz zaman alacak olsa da bunun uzun sürmeyeceğini de ekledi.

Wolverine'nin ölümü
Wolverine’nin ölümü

Soule’nin Wolverine destanı, 2014’ün Logan’ın ölümü ile sonuçlanacak şekilde ismini taşıyan Death of Wolverine (Wolverine’nin Ölümü) ile başladı. Wolverine’ın geçen sonbaharda Marvel Legacy # 1’deki sürpriz dönüşünden sonra, Soule, Wolverine crossover’ı için Hunt’ı denetledi. Şu anda Return of Wolverine’yi çizerler Steve McNiven ve Declan Shalvey’in desteği yazıyor. Bu seride  Wolverine’nin yeni bir mutant gücü var.

WOLVERINE'nin DÖNÜŞÜ

Marvel Comics Presents’ın ötesindeki Marvel’in Wolverine’in geri dönüş sonrası başka planları olduğunu varsayalım. Fakat bu planlara Soule’nin de dahil olup olmayacağı göreceğiz.