Universal’dan Yeni ve İlginç Bir Drakula Filmi Geliyor Olabilir!

dracula filmi

Yeni bir Drakula filmi için beklentiye girmeye başlayabiliriz. Çünkü Universal Stüdyoları bunun için çalışmaya başlıyor olabilir.

Universal Stüdyoları’nın, Frankenstein, Kurt Adam ve Mumya gibi klasikleşmiş canavarların yer aldığı, Marvel Sinematik Evreni benzeri, “Dark Universe/Karanlık Evren” adında bir film evreni oluşturmaya çalıştığını hatırlıyor musunuz?

Evet, geçtiğimiz yıllarda böyle bir deneme yaptılar ve yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Fakat Universal Stüdyoları yeni canavar filmleri yapmaya devam ediyor. Ve belki de bu filmler daha büyük bir şeyin ayak sesleri olabilir.

Her şeyi ortaya dökmekte fayda var. Marvel‘in beklenen filmi The Eternals‘in yönetmeni Chloé Zhao yeni bir Drakula filmi için sözleşme imzaladı. The Hollywood Reporter‘ın yayınladığı habere göre Zhao, “Vampirler ve taşıdıkları öteki kavramı beni her zaman büyülemiştir. Böylesine sevilen bir karaktere tekrar hayat vermek için Donna, Peter ve Universal ekibiyle çalışıyor olmaktan çok büyük bir heyecan duyuyorum.” demiş.

Her şey kulağa güzel geliyor fakat bu filmin “fütüristik bir bilim kurgu kovboy filmi” olacağını söylemiş miydik?


Drakula filmi 90. yılını kutluyor

Drakula, Bram Stoker‘in 1897’de yayınladığı ilk Drakula romanından bu güne defalarca kez tekrar anlatılmış, tekrar tekrar filmleri çekilmiş çok eski ve bir o kadar da ilginç karakter. Hatta, içinde bulunduğumuz bu yıl yapımcılığını Universal’ın üstlendiği ve başrolünü Bela Lugosi‘nin oynadığı ilk Drakula filminin 90. yıl dönümü. (Kutlu olsun.)

Bu fragmanı izleyin ve içine biraz vahşi batı ve bilim kurgu temaları ekleyin. Sonuç bana biraz lezzetsiz gibi geldi, sizce nasıl?

Universal, Karanlık Evreni Geri Getirmeye Mi Çalışıyor?

Geçen yılın başarılı filmlerinden olan “The Invisible Man/Görünmez Adam” filminin yapımcılarından Blumhouse Productions yeni Drakula filminde yer almıyor. Bu da bizde, Universal’ın Karanlık Evren’i canlandırmaya çalıştığına dair bir izlenim oluşturuyor.

Bir de, Netflix‘in şu sıralar çekimleri süren “The School for Good and Evil” filminin yönetmen koltuğunda oturan Paul Feig‘in Karanlık Evren‘de yer alacak olan Dark Army filmi hakkında duyduğu heyecanı dile getirmesini hesaba katınca ister istemez bazı şeyleri düşünmeden edemiyoruz.

Kısa bir süre önce Collider‘a konuşan Feig, “Dark Army. Bu projeyi çok seviyorum. Sanırım stüdyo biraz fazla pahalı bir film olacağını düşünüyor. Ancak, tanrı şahidim ki bu filmi yapacağım. Dark Army filmi konusunda çok takıntılıyım. Şuan çalıştığım Netflix filmini kabul etmemin pek çok sebebinden biri de, burada deneyimleyeceğim şeylerin ardından Dark Army‘e katabileceğim pek çok şey olması. Dark Army’i çok seviyorum. Yazdığım senaryolar arasında en sevdiğim film o. Bugüne kadar yazdığım karakterler arasında en sevdiğim karakter. Yani, bir gün o filmi çekebilmem için dualarınızı eksik etmeyin.”

Paul Feig’in Dark Army filmini yapabilmesi için dualarınızı eksik etmeyin. 🙂