Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Anime Filmi

1- Marnie Oradayken (When Marnie Was There)

When Marnie was There, terk edilmiş bir ev ve bu gizemli evin penceresinde görünen esrarengiz bir kızın hikâyesini perdeye aktarıyor. Animede baş karakterimiz Anna, sağlık sorunlarından dolayı akrabasının yanına temiz hava alması için gönderilir. Anna normalde yalnız ve sessiz bir kızdır. Bu yüzden ailesi, orada arkadaş edineceğini umut etmektedir. Anna bir gün rüyasında bir ev görür ve bu gizemli ev çok dikkatini çeker. Daha sonra çevrede gezerken rüyasında gördüğü evi fark eder. Bir gün bu evi gözetlerken bir kızla karşılaşır. Sizce o kızla geçmişte bir bağı var mıdır ?

2 – Prenses Kaguya Masalı

Bambu kesmeye giden bir oduncu, kestiği ağaç dallarını toplarken bambu dalının dibinde bir parıltı görür. Normal şartlar altında erik ağaçları filizlenmeden bambuların tomurcuklanmadığını bilen oduncu, yeni bir bambu filizi görür ve çok şaşırır. Eğilip baktığında bambu filizinden bir bebek çıkar. Oduncu ve karısı onu öz evlatları gibi büyütürler. Bir prenses nasıl büyür? Kesinlikle sürükleyici bir film…

3- Ruhların Kaçışı (Spirited Away)

Filmin senaryosunda olan hayal gücü sizi kendine hayran bıraktırıyor. Bir cadının yönettiği bir alemde, kurallara karşı gelenler hayvana dönüşür. Filmin kahramanı on yaşındaki Chihiro, anne ve babasıyla yeni bir kasabaya taşınacağı için mutsuzdur. Yeni evlerine giderken, farkında olmadan cadının dünyasına girerler ve annesiyle babası domuza dönüşür. Haku adlı bir çocuk, panik haldeki Chihiro’ya yardım edeceğini söyler. Chihiro, anne ve babasını domuza dönüştüren büyüyü bozup normal dünyaya dönmelidir. Bu nedenle cadının dünyasında bir hamamda çalışması gerekir. Hamamda çeşitli zorluklarla mücadele eder. Bir yandan da yeni dostlar bulur ve yaşadıkları onu olgunlaştırır. Peki Chihiro kendi dünyasına dönünce ne yapacak?

4- Violet Evergarden: Sinema Filmi

Savaşta bir elini kaybeden gazi Violet isimli genç bir kadın, postacılık ve mektup yazıcılığı yapar. Bir gün kabul etmesi gereken bir teklifle birlikte bir Isabella isimli bir kızı bir hanımefendi olabilmesi için yetiştirmeye başlar. Violet bir savaş gazisi olmasına rağmen çoğu soylu hanımdan daha nazik ve daha kültürlüdür. Zamanla Violet ve Isabella arasında bir bağ oluşur. Nihayet ayrılma vakti yaklaştığında Violet’in Isabella için bir mektup yazması ile Isabella’nın sırları açığa çıkar. Isabella’nın, kardeşi Taylor ile buluşmasına yardımcı olan Violet, iki kızın da yetişmesine vesile olmuş olur. İki kardeşin başına gelenler gerçekten de çok duygusal… Esasında dizi olan Violet Evergarden animesinin devamı niteliğinde bağımsız bir bir hikaye anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

5- Yüreğinin Sesi (Whisper of the Heart)

Shizuku kitap okumayı çok seven bir kızdır ve bu yüzden yaz tatili planını kütüphanede kitap okumak ve yabancı şarkıları Japoncaya çevirmek olarak ayarlar. Ödünç aldığı kitapların hepsinde ismi olan birisi bu planları baştan sona değiştirir . Shizuku bir gün bir trene biner ve bir kedi onu Seiji’nin kemancı dükkanında çıraklık yaptığı dükkana götürür. Seiji bir gün bu kemanları İtalya’da yapmak istemektedir. Shizuku ile kendisine sürekli cesaret veren Seiji arasında çok hoş bir bağ oluşur.