GÛLLAR DÖNÜYOR! TOKYO GHOUL 2; Live-Action Filmi Yolda…

TOKYO GHOUL 2  Live-Action filmi hazırlıklar başladı. Tokyo Ghoul, son dönemin popüler manga / anime yapımlarından biri haline geldi. Animenin ikinci sezonu hiç kimsenin sevmediği karışık olsa da, insanlar hala manganın hatırına üçüncü sezonundaki sorunları görmezden geliyor.  Tokyo Ghoul’un yeni live action filmi, önceki live-action filminin devamı olacak ve 2019’da gelecek.

Kısa fragmanda  Tokyo Ghoul 2 olarak adlandırılacak filmin yayın yılının 2019 olduğu dışında başka hiçbir şey belirtilmemiş. Zaten topu topu 15. saniye…

ComicBook.com sitesi, Maika Yamamoto‘nun Touka Kirishima‘yı canlandıracağını ve Fumika Shimuzu’nun yerini aldığını doğruladı. Shu Tsukiyama da Shota Matsuda’yı canlandıracak ve bu da hayranlarını çok mutlu edecektir Shu, Kaneki’yi kendi sapkın nedenleriyle yemeyi umarak, anime sırasında hem dost hem düşman olmuştu.

 

 

Fullmetal Alchemist ve Attack on Titan‘ın aksine, insanlar Tokyo Ghoul’u daha başarılı bir live-action yapımı olarak görüyor. Tabii ki, şiddet/vahşet öğeleri biraz daha iyi olabilir diye düşünenler de yok değil. Ken Kaneki biraz sinir bozucu gelse de hayranlar diğer live-action yapımlar hakkında söyleyebileceğimizden daha fazla ana hikaye ve karakterlere sadık olduğunu düşünmekteler.

Şimdiye kadar gördüğümüz  uyarlamaların çoğu  ana materyalden çok uzaklara sapmış olabiliyor. Anime, manga ve hatta çizgi romanların live-action  yapımlara uyarlanması her zaman bir mücadele yaşatacak. Çünkü film yapımcıları hem ilgiyle seriye meraklı olan ileri seviye hayranları ve hem de normal film izleyicilerini memnun etmek zorunda.

Kısaca Tokyo Ghoul;

2011 yılında Sui Ishida tarafından yaratılan Tokyo Ghoul, Ken Kaneki’nin etrafında dönmektedir. Normal bir insan olan Kaneki, güzel bir hanımla birlikte büyük bir kaza yaşar. Sonrasında bir Ghoul’a dönüşmüştür. Neyse ki, Anteiku adlı bir kafede bir grup dost Ghoul ile yaşayabileceği bir barınak bulur.