DEADPOOL’un Yaratıcılarından “ROB LIEFELD” X-MEN Crossover’ı Hazırlığında

Sanatını sevseniz de, nefret etseniz de açıkcası Rob Liefeld‘in çizgi roman endüstrisinde bir öncü olduğunu kabul etmelisiniz. X-Force gibi milyonlarca dolarlık bir çizgi romanın yaratıcısı olan Liefeld ayrıca yarattığı Deadpool, Cable ve Domino gibi karakterler sayesinde sektördeki en tanınmış isimlerden biridir. Sanatçı yıllardır bir Marvel çizgi romanında çalışmadı ancak bu önümüzdeki yıl değişecek gibi görünüyor.

Rob Liefeld, Wizard World Comic-Con sırasında 2019’da çıkacak olan bir X-Men crossover’ına çalıştığını açıkladı.  Ancak yazar olarak mı yoksa çizer olarak mı ya da ikisi birden mi olacağı konusunda net bir şey söylemedi. Ancak hem yazıp hem çizmesi daha muhtemel görünüyor.


Liefeld şunları söyledi;

“Yeni bir projem var, 2019’da kocaman bir X-Men crossover… Bu harika … Marvel son Şükran gününde beni aradı ve  ‘büyük bir hikaye yapmanı istiyoruz’ dedi. Pekala dedim, bunun için gelecekler mi görelim, daha önce hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yapmaya çalıştım. Bu yüzden onlara bir event için bu oldukça agresif bir teklif verdim ama ne olduğunu söyleyemem. İçeriğini söyleyemem ama birçok yeni şey var”

Liefeld, Marvel ile bir araya gelen tek klasik X-Men yaratıcısı değil. Chris Claremont, birçok insanın beklediği X-Men Black: Magneto one-shot da dahil olmak üzere, şirket için bir dizi yeni öyküyü kaleme alıyor. John Byrne, Marvel ile olası bir geri dönüş hakkında konuştuğunu da açıkladı.

Marvel, Rob Liefeld’in yarattığı bir dizi karaktere sahip olan “Extermination” yazarı Ed Brisson tarafından yazılmış yeni bir X-Force kitabını çoktan duyurmuş durumda. Yayıncı aynı zamanda Kasım ayında Uncanny X-Men‘i yeniden başlatacak.

Rob Liefeld, ayrıca en popüler işlerinden biri olan Deadpool için de bir dizi çalışma yapıyor. Hali hazırda Deadpool: Badde Blood üzerinde çalışmakta.