CLINT EASTWOOD’un Son Filmi THE MULE ABD’de Gişe Rekoru Kırdı

Yeni yılla birlikte 2018’in gişe rakamlarına bakacak olursak Aquaman ve Bumblebee başı çekiyor. Bazı filmler de beklenmedik bir şekilde gişe rekorları kırabiliyor. Bunlardan biri de Clint Eastwood’un The Mule filmi. 14 Aralık 2018’de vizyona giren The Mule ABD’de 61.1 milyon dolarlık bir gişe hasılatı yakaladı.

Film 3. Haftasında en iyi 5 film listesinde gösterildi ve hafta sonu gişe hasılatı %28.1 oranında büyüme gösterdi.

Clint Eastwood’un sıkı takipçileri bu son filme büyük bir rağbet gösterdi. The Hollywood Reporter tarafından yapılan tahminlere göre The Mule’un ABD içerisindeki gişe hasılatı 90 milyon dolar ve 100 milyon dolar arasında bekleniyor. ABD harici uluslararası olarak da Ocak ayında filmin gösterime girilmesi bekleniyor. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde böyle bir gişe hasılatı yakalanmışken, film dünyaya açıldığında daha büyük bir başarı skalasını yakalayacağını düşünüyoruz.

Clint Eastwood’un yönetmen koltuğundaki American Sniper ve Sully gibi çok başarılı projelerinden sonra 2018 yılındaki 15:17 Paris Treni filminde dünya geneli 57.1 milyon dolarlık düşük gişe hasılatını görünce endişelenmiştik. The Mule filmiyle beraber yönetmenlikteki başarısını tekrardan yakaladığını görmüş olduk.