BANDERSNATCH’in Asla Keşfedilemeyecek Gizli Sahneleri Mevcut

Black Mirror: Bandersnatch 1980’lerin bilgisayar oyunu geliştiricisinin yaptığı karmaşık seçimler sonucu hikayesini anlatıyor. Film interaktif bir şekilde işliyor ve izleyiciler kahramanın seçimlerine karar veriyor. Böyle olunca da hikaye anlatımı açısından garip ve gerçeküstü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bandersnatch’in gizli sahneleri konusunda da bir açıklama geldi.

Hayranlar filmi tekrar tekrar izleyip farklı kararlar vererek daha değişik senaryolar elde etmeye çalışsa da yönetmen David Slade The Hollywood Reporter ile yaptığı bir röportajda, yaptığınız seçimler doğrultusunda çok azımızın görebileceği birkaç sahne olduğunu hatta hangi seçimi yaparsanız yapın ulaşamayacağınız bir sahne olduğunu söyledi.

“Kimsenin asla göremeyeceği sahneler var ve bu bizim için sorun değil. Kendimizin bile erişemeyeceği bir sahne çektik.”

Bandersnatch'in gizli sahneleri

Kesinlikle kulağa gizemli geliyor. Ancak “Kimsenin erişemeyeceği sahne” ne anlama geliyor?

Bu Netflix tarafında merak uyandırmak ve izleyiciyi ekran başında tutmak için geliştirilmiş bir pazarlama stratejisi olabilir. Hayranlar da tam istenildiği gibi çıktığı günden itibaren bu interaktif film için ekranlarına kitlenmiş durumda. Ortaya o kadar başarılı bir iş çıkarıldı ki yakın gelecekte bu filme benzer başka interaktif filmler izleyebiliriz.

Eğer hala Black Mirror: Bandersnatch’i izlemediyseniz, herkesin çok sevdiği bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Belki Bandersnatch’in gizli sahneleri de karşınıza çıkabilir.