The Legend of Cocaine Island Filmine Düşünülen İsim WILL FERRELL

NetflixThe Legend of Cocaine Island ’ isimli belgeselini temel alan bir film çekeceğini söyyledi. Filmde Will Ferrell de rol alacak. Peter Steinfeld senaryoyu yazacak ve Ferrell, Jessica Elbaum ( Gloria Sanchez Production ) ve David Permut ( Hacksaw Ridge ) ile beraber yapımcılığını üstlendi. Belgeselin yönetmeni Theo Love’un Bryan Storkel ile bu filmde de çalışacağı söylendi.

Belgeselde küçük bir işletme sahibi ve bir aile babası olan adam Karayiplerin bir efsanesi olan gizli bir yere gömülü ve 2 milyon dolar değerindeki uyuşturucuyla karşılaşır. Great Recession’da ( 2008-2012 arasındaki küresel kriz ) çok sıkıntı çeken bu adam bu gömüyü çıkartıp birkaç uyumsuz tiple satmayı planlamaktadır. Ama tabi ki gerekli tecrübeye sahip olmamasından dolayı tüm belayı üstüne çeker.

2018 Tribeca Film Festivalinde yayınlandıktan sonra Netflix tarafından satın alınan film 29 Martta yayınlanmıştı.

Ferrell Netflix Eurovision için David Dobkin’in yönettiği komedi temalı küresel bir müzik yarışmasını daha yeni tamamladı. Julia Louis-Dreyfus ile birlikte Downhill’de ( Nat Faxon/Jim Rash ) rol aldı.

Olaylar ve aile ilgili daha fazla detaya sahip olmak isterseniz Netflix’deki belgeselinin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

Kısacası Will Ferrell ‘işleyen demir ışıldar’ sözünü takip ediyor. Bu da belgeseli sevenler adına film için bir umut veriyor. Çünkü hikaye kulağa çok eğlenceli -uyuşturucu kısımları hariç- geliyor ve Ferrell bu işi para için değil zevk aldığı için yapacak. Belgeseli en kısa sürede izleyip filmle ilgili daha fazla bilgi almaya çalışacağız. Peki ya siz belgeseli izlediniz mi? Filmin izleyebileceğiniz bir konusu var mı sizce?