THE BIG LEBOWSKI Spin-off’unun Vizyon Yılı Belli Oldu!

Tüm zamanların en kült filmleri arasında yer alan 1998 yapımı suç, komedi türündeki Coen Biraderler filmi The Big Lebowski‘nin -kabaca- bir yan ürünü yani spin-off filmi geliyor. Film, Büyük Lebowski’de yer aldığı kısacık sahnelere rağmen akıllarda kalıcı yardımcı oyuncu performansı ile John Turturro’nun Jesus karakterine odaklanacak.

Filmin adı The Jesus Rolls olacak. Turturro filmi kendisi yazdı, yönetti ve elbette başrolde kendisi oynadı. Orijinal filmde de karakterin yaratılma aşamasında Coenler, Turturro’nun yaratıcılığına baya güvenmiş. Film 2020 yılı içinde sinemalardaki yerini alacak. Sevilen oyuncuya filmde Bobby Cannavale, Amelie ile tanınan Audrey Tautou gibi isimler eşlik edecek.

Turturro filme dair şu açıklamaları yaptı: ”Biraz müstehcen bir film. Erkeklerin ne kadar aptal olduğunu gösteriyor. Filmin konusu bu aslında. Kadınlar daha güçlü ve daha komplike karakterler. Basitçe Jesus’un hapisten çıktıktan sonra yaptıklarını öğreniyoruz. Bu bir komedi ancak çok insani bir komedi.”

The Big Lebowski izlemediyseniz ve film ve karakter hakkında biraz fikre sahip olmak istiyorsanız sizi şu videoya alalım:

John Turturro bu ilginç karakterin yaratılma aşamasını şöyle anlatıyor:

Siz pek çok ikonik sahne ve repliğe sahip Büyük Lebowski’yi izlediniz mi, sizin filme dair favori anlarınız neler? The Jesus Rolls’tan beklentileriniz neler, sizce Jeff Bridges’in The Dude ve John Goodman’ın Walter Sobchak karakterlerini görebilecek miyiz? Görüşlerinizi bizimle ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.