GAME OF THRONES’un Geçmişini Konu Alacak Diziden Yeni Detaylar

George R. R. Martin’in kaleminden çıkan ve resmi olmayan The Long Night adı ile ekranlara gelecek Game of Thrones’un geçmişini anlatacak hikayeye sahip dizi hakkında yeni bilgiler açıklandı. Martin ile kısa süre önce gerçekleştirilen bir röportajda özel hikayeye dair ayrıntılar ortaya çıktı.

 

Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan TV dizisine

Martin’in kitap serisi, Buz ve Ateşin Şarkısı adı ile bilinmektedir. İlk bölümü 1996 (Taht Oyunları) yılında sunan Martin bunun ardından birkaç kitap daha yazdı. HBO’dan David Benioff ve D.B. Weiss, Martin’in kitabını bir televizyon dizisine uyarladı. HBO’nun dizisinde Kit Harington, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Sophie Turner, Maisie Williams, Lena Headey gibi birçok aktör ve aktris rol almaktaydı. Yapım, özellikle dizide çok genç yaşta rol almaya başlayan Sophie Turner ve Maisie Williams için  şöhret basamaklarında hızlı yükselme imkanı yarattı.  Dizinin son sezonu da Mayıs ayında geldi ve dizi sona erdi.

 

The Long Night adı kesinleşmedi

Geçtiğimiz Ekim ayında Martin, G.O.T’un prequel serisinin The Long Night (Uzun Gece) başlığı ile çıkacağı Martin tarafından doğrulandı. Ancak Game of Thrones son sezonunda 3. bölüm de aynı ünvanı aldı. Gelecek olan serinin ana oyuncu kadrosundaki bazı isimler şöyle; Naomi Watts (The Loudest Voice), Miranda Richardson (Good Omens) ve Georgie Henley (The Chronicles of Narnia).

Martin, EW‘ye yaptığı açıklamada HBO serisinde gösterilen olaylardan 5000 yıl öncesinde geçecek olan hikayeye sahip Game of Thrones prequel serisi hakkında beş tane önemli bilgiyi açıkladı;

-Westeros G.O.T’daki gibi 7 değil, tam 100 küçük krallığa bölünecek.
-Stark hanesi ve kurtların yanı sıra mamut gibi canlılar  da hikayenin bir parçası olacak.
-Prequel serisinde herhangi bir Lannister yer almayacak. Teknik olarak Lannister hanesi olmayacak.
-Casterly Hanesi, Gibraltar Kayasını işgal etmiş olacak.

-Martin dizide merkezi şekilde öne çıkan kişiler olmasını istemiyor. Büyük bir topluluk kadrosunu tercih ettiğini söylüyor.  Halen resmi olmayan kaynaklara göre de dizinin başlığı “The Long Night” veya “Bloodmoon” olacak. Martin isim tercihini “The Longest Night” (En Uzun Gece) olarak yaptığını ve kulağa daha hoş geldiğini söylüyor.

EW’nin haberinin sonunda şu anda sadece tek bir proje üzerinde çalıştığını söylüyor; The Winds of Winter(Kış Rüzgarları)  Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 6. kitabı olacak.

Game of Thrones'un geçmişini

Game of Thrones’un popülerliği düşünüldüğünde, Game of Thrones’un geçmişini anlatacak olan yeni dizinin de ilgi çekeceği muhtemel görünüyor. Ancak dikkate alınacak önemli bir şey var. Dizinin pilot bölümü Benioff ve Weiss değil, Jane Goldman tarafından denetlenecek. Serinin geleceği de tamamen pilot bölümün kalitesine bağlı olacak. Bu yüzden Goldman’ın başarısı burada oldukça önemli bir faktör olacak.

 Siz neler düşünüyorsunuz? Hayranlarca finali konusunda rahatsızlıkların dile getirildiği Game of Thrones’dan sonra resmi olmayan adı ile The Long Night(The Longest Night veya Bloodmoon) sizce başarılı olabilir mi?