STRANGER THINGS 4. SEZON İçin Beklentimiz Ne Olmalı?

Her ne kadar Netflix henüz 4. sezon için resmi bir açıklama yapmamış olsa da – Stranger Things 4.sezon gerçekten kaçınılmaz – yeni sezon hakkında bildiğimiz bilgileri toplayalım dedik. Öncelikle Stranger Things, çoğu diziden farklı olarak gençlerin maceraya atıldığı, klasik korku öğeleri ve 80’ler nostaljisinin muhteşem bir karışımı. İlk sezon 2016 yılında yayınlandığında büyük ilgi toplamıştı. Geçenlerde 3. sezonun yayınlanmasıyla yine büyük hayran kitlesini elinde tuttuğunu gösterdi ve aslında bu bize dizinin önünde hala parlak bir geleceği olduğunu gösteriyor.

Senaristler Matt ve Ross Duffer dizinin ilk sezonu Netflix’e kaydolduğunda, sadece bir sezon için izin alabileceklerini düşündüler, ve aslında 1. sezonda Eleven’i öldürmeyi planlıyorlardı ve hikayenin devam edebilmesiyle kapsamlı bir senaryo oluşturabilmek için çok çalışmaları gerekiyordu. O zamandan beri, Stranger Things’in nasıl biteceğine karar verdikleri anlamına gelen uzun vadeli bir strateji geliştirdiler. David Harbor’un San Diego Comic-Con 2017’de belirttiği gibi, Duffer kardeşler, dizilerinin ilk planlarken düşündükleri fikirlerin dışına çıkmasını istemiyorlar.

STRANGER THINGS 4. SEZON YAYIN TARİHİ BİLGİLERİ

STRANGER THINGS 4. SEZON

Stranger Things 4. sezon kesinleşse de, ne zaman çıkacağını söylemek imkansız. İlk sezon Temmuz 2016’da, ikincisi ise Ekim 2017’de yayınlanmıştı; fakat 3. sezon(Temmuz 2019) için beklenmedik bir iki yıllık bir bekleyiş yaşandı. Netflix’e göre, bu büyük ölçüde Duffer kardeşlere senaryolarda çalışmak için ihtiyaç duydukları kadar fazla özgürlük verdikleri içindi.

Bu nedenle, Stranger Things 4. sezon  2020’nin sonları ile 2021’in ortasında piyasa sürülebilir.

STRANGER THINGS SEZON 4 HİKAYE DETAYLARI (3.SEZON İÇİN SPOILER İÇEREBİLİR)

Stranger Things’in 3. sezonunun sona ermesi, çocukların kendi yollarına gitmeleriyle sona erdi, ancak bir mid-credit ortasında çıkan bir sahne, Rusların hala Upside Down ile deneyler yaptığını gösterdi, bu yüzden muhtemelen çete tekrar bir araya gelecek. Meseleler, Eleven’in güçlerinin kaybıyla karmaşık olacaktır, ki bu, Mike’ın umduğu gibi tersine çevirmek kadar kolay olmayacak. Kuşkusuz, Mind Flayer’in planları ilerlemeye devam edecek; Upside Down canavarı, şovun Moriarty figürü olarak tanımlandı, çocukların dayanabileceği her şeyin arkasındaki beyin.

2017’de yapılan bir röportajda Duffer kardeşler, 4. sezonun Stranger Things’in sonu olabileceğini önerdi. Yapımcı ve yönetmen Shawn Levy o zaman beşinci sezon olabileceğini ima etmişti, ancak her iki durumda da, Dufferların hikayelerinin sonuna doğru geldiği açık.

4. SEZON KADROSU(SPOILER İÇERİR)

David Harbour’un oynadığı Jim Hopper karakterinin ölümünden dolayı Stranger Things 4.sezonunda kadro biraz değişecek. Bu, Winona Ryder’ın Joyce Byers’ı, Natalie Dyer’ın Nancy Wheeler’ı ve Charlie Heaton’ın Jonathan Byers’ı dahil olmak üzere yetişkin oyuncular için çok farklı bir dinamiğe yol açacak. Stranger Things 4. sezonda Millie Bobby Brown (Eleven), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair) ve Noah Schnapp (Will Byer) dahil olmak üzere ana kadronun geri dönüşünü görebiliriz.