THE BATMAN Filminde Penguen ve Alfred Rolleri İçin Bazı İsimler Konuşuluyor

Kara film tarzında bir dedektiflik macerası olması planlanmakta olan The Batman filminde Alfred ve Penguen rolleri için düşünülen isimler açığa çıktı. Yönetmen koltuğunda Matt Reeves’in oturacağı DC çizgi romanı uyarlaması olacak filmin oyuncu kadrosunda Venom 2’nin yönetmenliğini yapan Andy Serkis’in de rol alacağı konuşuluyor.

Andy Serkis, Yüzüklerin Efendisi, Maymunlar Cehennemi ve Avengers: Ultron Çağı gibi yapımlarda yer aldığı gibi Breathe gibi yapımların da yönetmenliğini üstelenen bir isim. Batman filmlerinde, Bruce Wayne kadar Alfred Pennyworth‘un da çok farklı aktörler tarafından oynandığını gördük.  Karakter daha önce William Austin, Michael Gough, Michael Caine ve Jeremy Irons tarafından canlandırıldı. Serkis’in, Batman’in yani Bruce Wayne’nin sadık uşağı Alfred rolünü canlandıracak olması Batman’in hayran kitlesinden nasıl tepki alabileceği konusunda bir fikrimiz yok. Ancak takvim konusu yönetmen/aktörü biraz zorlayabilir çünkü Serkis, The Batman çekimlerine başlanacağı sırada Venom 2’nun çekimlerine başlayacak veya başlamış olması muhtemel.

Gelelim Penguen‘e. Herhalde “The Penguin rolünde kimi görmek istersiniz” diye bir soru sorulsa kendisi akla gelebilecek ilk isimlerden olmayacaktır. Bahsettiğimiz kişi Colin Farrell. Daha öncesinde Doctor Who ve Good Omens’den de tanıdığımız David Tennant ve Amerikan komedi aksiyon yapımlarının yıldızlarından Jonah Hill de bu rol için düşünülen isimlerdi. The Riddler karakterini oynayacak ismin Paul Dano olarak seçilmesinden sonra bu iki isimden vazgeçildi gibi görünüyor.

Colin Farrell – The Riddler için düşünülen isimlerden

The Batman filminin oyuncu kadrosunda netleşen isimleri belirtelim. Serinin başrolünde Robert Pattinson olacak. Kedi Kadını Zoe Kravitz oynarken, The Riddler yani Bilmececi’yi Paul Dano canlandıracak. Ve son olarak Jeffrey Wright’ı da Jim Gordon olarak beyazperdede göreceğiz.

The Batman filminin vizyon tarihi 25 Haziran 2021.

Colin Farrell sizce Penguen rolü için uygun bir isim olabilir mi? Peki ya Andy Serkis’in Alfred rolü alabilecek olması hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.