Fantastik Canavarlar 3 Filminin Çekim Tarihi Sonunda Netleşti

Rowling’in sevilen eserinden filme uyarlanan Harry Potter’ın Evreni’nin geçmişine bir yolculuk yaptığımız Fantastik Canavarlar serisinin devam filmi “Fantastik Canavarlar 3” ile ilgili yeni bilgiler açığa çıktı. Uzun süredir ertelenen yapımın çekim tarihi ve bölgesi belli oldu.

Serinin yapımcı firması olan Warner Bros, serinin istediği gibi gitmediğini düşündükleri için seriyi sürekli ertelemekteydi.Önce Haziran sonra ise Ekim ayında çekimlerine başlanacağı söylenen filmin çekim tarihi 2020’ye alındı.

Dan Fogler, geçen ay bir açıklama yaparak Fantastic Beasts‘in geleceği hakkında bazı sözler sarf etmişti;  “Umarım Queenie’yi geri alır. Senaryoyu henüz görmedim. Ciddi oranda kilo kaybettim. Onun etrafında bir kukla gibi gezinmem için büyü yaptığını biliyorsunuz değil mi? Ya zayıflamam ve fit olmam için de büyü yaptıysa? Felsefik olarak da ilginç olurdu. Dünya Ekonomik Bunalımı’nın ortasındayız. O da kayıplarının ortasında kalmış durumda. Queenie’yi kaybetti. İştahını kaybetmiş olması yalnızca aklımda olan bir şey.”

Fogler bunları söyledikten sonra  Warner Bros’tan da doğrulama geldi. Fantastik Canavarlar 3’ün prodüksiyonuna, 2020’nin bahar aylarında başlanacak. Çekim mekanı olarak ise Brezilya’nın Rio de Janeiro şehri seçilmiş.

Seride en son  olarak The Crimes of Grindelwald filmini izlemiştik. Bu filmde Dumbledore ve Grindelwald’un gençlik dönemlerini görmekteydik.

Fantastik Canavarlar 3 ‘ün vizyona gireceği tarih 12 Kasım 2021. Yani filmi vizyonda görmek için şu andan itibaren 2 yıl daha bekleyeceğiz diyebiliriz.

 

.