Terör Saldırısını Konu Alan HOTEL MUMBAI Filminin Fragmanı Yayınlandı

2008 yılı kasım ayında, 10 silahlı terörist, bombalarla ve otomatik tüfeklerle Hindistan’ın Mumbai şehrindeki tren istasyonuna, bir kafeyi, bir hastahaneyi ve iki oteli kuşattı. 4 günlük bu saldırıda 164 kişi yaşamını yitirdi ve bu 164 kişiden 31’i Taj Mahal Palace Hotel’deydi. Gelecek Hotel Mumbai filmi tahmin ettiğiniz üzere bu gerçek hikayeyi konu alıyor. Fragmanı bugün yayınlandı. Gerilim dolu, korkunç Hotel Mumbai fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=gVQpbp54ljA

Eğer hikayeyi hiç bilmeden fragmanı izlerseniz başlarda Hindistan kültürünü aktaran hoş bir film gibi gözükebilir. Ancak “Gerçek Olaylara Dayanmaktadır” yazısını gördükten sonra filmin asıl temasını anlıyorsunuz.

İşte bu esnada çalan geleneksel şarkının yerini bir gerilim müziği alıyor. Bu sahnede teröristler şiddetle kapıya saldırıyor ve insanlar panik içerisinde  güvenli bir yer bulmak için kaçışıyor. Daha kötüsü, güvenli bir yer bulamıyorlar.

Masum insanların hayatta kalmak için bu durumda neler yaptıklarını ve neleri feda ettiklerini fragmanda görmek filmin ne kadar gerilim dolu ve korkunç olduğunu bizlere gösteriyor.

Anthony Maras’ın yönettiği ilk film olan Hotel Mumbai 22 Mart 2019’da sinemalarda olacak.