MARVEL: ŞAMPİYONLAR TURNUVASI’nın En Güçlü 10 Karakteri

Bugün radarımızda bir mobil oyun var. Bilmeyenler için Marvel Şampiyonlar Turnuvası ya da kısaca Şampiyona bir karşılıklı dövüş oyunu, aynı yaşayan efsane seri Mortal Kombat gibi. Bu tür oyunlarda karakterlerin güç dengesini eşit seviyede tutmaya çalışırlar genelde ancak yine de bazı karakterler ender özellikleri ile ön plana çıkar. Listemizde bu karakterlerden bazılarına değineceğiz.

1- ULTRON

Bir oyunda ilerlediğinizi, zamanla karakteriniz tüm özelliklerini açtığınızı düşünün, işte Ultron oyuna böyle başlıyor. Oyunun en sağlam savunma karakterlerinden Colossus gibi savunma yapıyor, sağlığı kritik seviyeye düştüğünde sanki Deadpool’muş gibi iyileşiyor, özel hamleleri rakibe birkaç saniyeliğine sersemletme uygulayıp onu savunmasız hale getiriyor, kanatıyor, sanki Nightcrawler’mış gibi saldırılardan kaçınıyor. Sanırım güç seviyesi için kafanızda bir imaj oluştu.


2- IRON MAN (Sonsuzluk Savaşı zırhı)

2014 yılında oyun piyasaya sürüldüğünde Iron Man tabii ki oyunda olan ana karakterlerden biriydi ancak zamanla yeni karakterler ve bunlara özgü yeni özellikler oyuna eklendikçe klasik Iron Man zırhı oyunda güçsüz bir konumda kaldı.

Geçtiğimiz yılın en büyük olayı Infinity War filmi ile beraber oyuna Iron Man’in bu filmdeki zırhı geldi ve Iron Man oyunda da filmde Thanos’un güç taşlı haline kafa tuttuğundaki hali kadar güçlü bir konuma geldi. Hak ediyor.


3- SPIDER-MAN (Eve Dönüş’teki Stark kostümü)

Ağ kafayı bu geliştirilmiş Stark teknolojili kostümü içinde ”kaçınmak ve kontra atak yapmak” olarak özetleyebiliriz sanırım. Oyundaki tüm Spidey karakterleri özellikle kopya şampiyon olduklarında sürekli kaçınıyorlar ama bu Spidey gelişmiş özellikleri ile oyunu maksimum seviyede zorlayıcı hale getiriyor.


4- NIGHTCRAWLER

Şüphesiz Gece Sürüngeni oyunu en zorlaştıran karakterlerden, gelişmiş kaçınma özelliğiyle saldırınızdan hasar almadığı gibi kaçınma arkasından gelen sürpriz kontra ataklarla canınızı baya sıkıyor.


5- ICEMAN

Omega seviye mutant güçleri oyuna iyi aktarılmış bir karakter Iceman. Oyundaki ilk X-Man’lerden biri değildi, sonradan eklendi ve başka hiçbir karakterde olmayan ”ani soğuk” hasarı ile fark yaratıyor. Aynı zamanda sağlam bir savunma ve kaçınma özellikleri ile ön plana çıkıyor.


6- VISION

İlk sıraya koyduğum Ultron ile oyunda kapışabilecek ender karakterlerden, nedeni belli, bildiğinizi varsaydığım gibi. Kanama, zehirlenme gibi hasarları almıyor, rakibin özel gücünün bulunduğu bardan güç çalıyor kendi özel hamlesini yaparken ve özel hamlelerini öyle hiç beklemediğiniz bir anda uyguluyor ki o hasarı yemek kaçınılmaz hale geliyor.


7- VENOM

Venom, normalde ağ kafaya karşı olduğu gibi oyunda da tam bir baş belası. Oyuna nedense çoğu diğer Spidey düşmanı gibi çeşitli güçlendirmelerle başlıyor, bunlar pasif olsa da karaktere hatırı sayılır avantajlar sağlıyor.


8- KILLMONGER

Marvel: Şampiyonlar Turnuvası – Killmonger

Killmonger’ın oyundaki alametifarikası uzun menzilli kontra atakları ve bunları siz ne olduğunu anlamadan çok hızlı bir şekilde yapması. Ayrıca vibranyum zırhından dolayı saldırı esnasında sen de hasar alıyorsun.


9- CAPTAIN AMERICA (Sonsuzluk Savaşı kostümü)

Marvel Şampiyonlar Turnuvası – Captain America

Kalkanı sayesinde savunma halindeyken gelen saldırıdan çok yüksek ihtimalle sıfır hasar alıyor ayrıca rakibe ”yorgunluk” uygulayarak rakibin ”kritik vuruş” yapma şansını düşürüyor. Özel hamlelerinde ise sonradan Black Panther kostümüne eklenen özellik gibi gelen saldırı hasarını emip biriktiriyor sonra kendisi bir patlama ile bu enerjiyi salıp dehşet hasar veriyor.


10- BLADE

Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Ve gelelim son karakterimize, en iyiyi en sona sakladık çünkü pek çoklarına göre Blade bu oyundaki en sağlam karakter. Özel hamlelerinden ilki sağlık barınız sıfırlanana kadar sizi kanatabilir, ikinci özel hamlesi öyle hızlı gelişir ki ne olduğunu anlamadan bir bakmışsın ki ekranda ”Kaybettin!” yazısını görmüşsün. Ayrıca bazı noktalarda sağlık yenilemesi de yaparak canına can katıyor Gündüzgezen.

Evet, siz bu oyunu oynuyor musunuz? Marvel hayranıysanız mutlaka oynamalısınız çünkü pek çok karakter var. Siz oynarken en çok hangi karakterde zorlanıyorsunuz? Bu listede kimler olmalıydı? Yorum olarak bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.