TARANTINO’nun 9. Filmi İçin Çıkış Tarihi Yayınlandı

Quentin Tarantino’nun 9. filmi, 9 Ağustos 2019’da çıkıyor. Filmin ismi ise henüz belli değil.

Quentin Tarantino’nun 9. filmi, 1969 yılının Los Angeles’ında geçecek ve Manson Family cinayetlerinin olduğu dönemleri anlatacak filmin yapımına ise henüz başlanmadı.

Tahmini 100 Milyon dolar bütçesi olan filmde bir çok tanıdık yüz de görmeyi bekliyoruz. Filmin çıkış tarihi de çok zekice seçilmiş, hem “blockbuster” hem de “money maker” olabilecek ancak ödüllere oynamayacak bir film. Gerçi Tarantino’nın Inglorious Basterds filmi de 2009 Ağustos’unda çıkmış olsa da toplamda 51 ödül kazanmıştı.

Çıkış tarihi aslında göründüğünden daha anlamlı. 9 Ağustos 1969, seri katil Charles Manson‘ın takipçilerinin Shanon Tate’i ve arkadaşlarını öldürdüğü gün. Film için spoiler olabilir üzgünüm, ama geçmişi anlatan filmlerin kaderinde var bu…

Çekimlerin seneye başlaması planlanırken, oyuncu kadrosunun da yakın zamanda kesinleşmesi bekleniyor. Margot Robbie‘nin Shanon Tate rolü için istekli olduğu belirtilirken, Tom Cruise, Brad Pitt ve Leonardo Di Caprio‘nun da filmde rol alacağı düşünülüyor. Filmin konusu hala tam olarak kesinleştirilmiş değil ancak film Hollywood’un altın çağında ve Manson Family cinayetlerinin manşetleri işgal ettiği zamanlarda Hollywood‘da isimlerini duyurmaya çalışan bir film yıldızı ve onun dublörünü konu alacakmış.

Tarantino‘nun yeni filmi kara bulutlarla birlikte geliyor. Bir çok yapımcı şirketin istediği filmin yapımcılığını Sony üstlenmiş ve Tarantino uzun zamandır ortak olduğu The Weinstein Company‘yi bırakmış gibi görünüyor ve sebebinin de Harvey Weinstein‘a yöneltilen cinsel taciz suçlamaları olduğu düşünülüyor. Tarantino’nun yıllardan sonra farklı bir şirketle çalışarak yapacağı filmi izlemek çok ilginç olacak.