Mavi Kostümlü Savaşçı Dönüyor. MEGA MAN 11 Duyuruldu!

Mega Man 11 Geliyor! Mega Man’in dönüşüne en çok klasik video oyunlarını yani retro oyun severler sevinecek. Mavi kostümüyle 8 bit döneminin en önemli karakterlerinden biri olan Mega Man, NES(Nintendo Entertainment System) sahiplerinin kütüphanelerinde yer etmiş oyunlardan. Eğlenceli boss savaşları ile de aklımızda yer eden oyunun yenisi tüm yeni nesil konsollarda ve PC’de oynanabilir olacak.

Mega Man 11 önümüzdeki yıl Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC’ye gelecek. Capcom’un bugün gerçekleşecek 30. yıl dönümünde canlı yayın esnasında açıklanan oyun için net bir çıkış tarihi söylenmese de, başlıktan dolayı 2018 yılı sonlarında geleceği düşünülmekte.

Mega Man 11 tamamen el çizimi karakterler ve ortamlara sahip olup, 2.5D tasarım ile karşımıza çıkacak. Gelecek yaz aylarında daha fazla bilginin sunulacağı da belirtilenler arasında.

Ayrıca Capcom‘un tek sürprizi de bu değil aynı zamanda Mega Man X-X8 oyununda önümüzdeki yıl  PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarına geleceğini duyurdu.

Mega Man 11 duyuru fragmanı aşağıda,