HELLBOY Reboot Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Lionsgate, reboot filmi çekilecek olan Hellboy’un çıkış tarihini açıkladı. Baş rolde ise tanıdık bir isim var.

Daha önceden çıkan 2 Hellboy filmi ile bağlantısı olmayacak filmin çıkış tarihi 11 Ocak 2019 olarak açıklandı. Filmin baş rolünde Stranger Things‘in baba figürü David Harbour, yönetmen koltuğunda ise The Descent ve Game of Thrones da çalışmış olan Neil Marshall olacak. Senaryoyu ise karakterin orijinal yaratıcısı Mike Mignola yazacak.

İlk iki filmde kızıl karakteri Ron Perlman canlandırmış, yönetmenliği ise Guillermo del Toro yapmıştı. Geçtiğimiz Haziran’da komedyen Patton Oswald, Harbour ve Perlman’ı yan yana oturtmuştu, bu noktada Perlman, karakteri Harbour’ın oynayacak olmasından memnun kalmıştı.

Perlman konuyla ilgili Facebook’ta şu sözlere yer verdi: “Görünüşe bakılırsa Patton Oswald, bendeniz ile David Harbour’u bir akşam yemeğinde ağırlamanın iyi bir fikir olduğunu düşündü. Sonuç: 1.5 kilo aldım ve karaciğerimi mahvettim. Bu arada bol şans evlat.”

Her ne kadar filmle ilgili detaylar sır gibi saklansa da Harbour bunun bir başlangıç hikayesi olmayacağını söylemişti. “Biz filmi biraz ayaküstü aldık gibi oldu. Biraz göstermemiz gereken şeyler var ama bu sadece hikaye ve karakterle direk karşılaşacaksınız”.

11 Ocak 2019’da çıkacak filmde ayrıca Milla Jovovich, Daniel Dae Kim ve Ian McShane de oynayacak.